UWAGA!

„Agrafkowa” stypendystka

Znane są już wyniki Programu Stypendialnego „Agrafka”, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Spośród 154 nominowanych wyłonionych zostało 18 najlepszych uczniów szkół gimnazjalnych, licealnych i studentów. Jest wśród nich zgłoszona przez Fundację Elbląg elblążanka Patrycja Wargacka.
       Patrycja jest studentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na Wydziale Lekarskim. Od trzech lat współpracuje ze studenckim kołem naukowym chirurgii dziecięcej przy Klinice Chirurgii, Urologii i Traumatologii Dziecięcej w Poznaniu. Od 2008 r. jest przewodniczącą Koła Naukowego Chirurgii Dziecięcej. Ma za sobą kilka prac naukowych i kursów medycznych. Sesję w minionym roku akademickim ukończyła ze średnią ocen 4,63.
       - Nauka na studiach medycznych daje mi prawdziwą satysfakcję i szczęście w tym, że mogę pomagać chorym - przyznaje Patrycja. - W czasie zajęć klinicznych najważniejsza jest dla mnie rozmowa z pacjentami. Specjalizacją, którą chciałabym osiągnąć po skończeniu studiów, jest chirurgia dziecięca. To właśnie dzieci wybrałam na pacjentów, którymi chcę się w przyszłości opiekować, dlatego tak podkreślam wagę rozmowy, również z opiekunami chorych.
       Program Stypendialny „Agrafka” wspierany jest przez Fundację Agory, Fundusz Stypendialny Rodziny Wróblewskich oraz osoby indywidualne i instytucje.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama