UWAGA!

Akademia Pana Kleksa

Elbląg, Akademia Pana Kleksa

Stowarzyszenie Jantar od sierpnia tego roku realizuje projekt „Akademia Pana Kleksa - zintegrowanym programem wyrównywania szans dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich powiatu elbląskiego i braniewskiego”.

Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznego dzieci i młodzieży z terenów wiejskich poprzez zapewnienie im udziału w zajęciach edukacyjnych, dostępu do świadczeń kulturalnych oraz turystyki. Zajęcia realizowane będą w centrum kultury Światowid. Projekt obejmuje następujące formy adresowane do dzieci, które prowadzone przez ekspertów, będą obejmować następujące dziedziny:
     - lekcje kleksografii: informatyka, plastyka, muzyka, taniec i teatr, informatyka, odrabianie lekcji - korepetycje (język polski, matematyka, język angielski)
     - wyjazdowe warsztaty psychologiczne
     - wycieczki edukacyjne: planetarium, schronisko dla zwierząt, teatr
     - widowiska artystyczne: przedstawienie Akademia Pana Kleksa samodzielnie przygotowane przez beneficjentów pod kierunkiem instruktora teatralnego
     - konferencja: „Wsi spokojna, wsi wesoła - czyli jak stworzyć młodzieży wiejskiej odpowiednie warunki do rozwoju"
     - wystawa prac plastycznych
     - dożywianie dzieci.
     Uzupełnieniem programu będą zajęcia z bezpieczeństwa (szkolenia z zakresu prac dzieci na wsi - przy udziale PIP), ćwiczenie umiejętności komunikacyjnych i aktywizacja społeczna (warsztaty psychologiczne).
     Projekt zostanie podsumowany 4-dniowym obozem wypoczynkowo - szkoleniowym nad morzem w Stegnie, który będzie nagrodą za pracę w ramach programu.
     Okres realizacji projektu: sierpień 2008 r. - grudzień 2008 r.
     Projekt „Akademia Pana Kleksa - zintegrowanym programem wyrównywania szans dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich powiatu elbląskiego i braniewskiego”, jest współfinansowany w ramach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu - Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama