UWAGA!

Akcja dla odpowiedzialnych właścicieli psów

 
Elbląg, Akcja dla odpowiedzialnych właścicieli psów

453 psy zostały oznakowane mikroczipem podczas akcji przeprowadzonej od września do listopada. W sumie zarejestrowane są 7022 zwierzęta.

Oznakowanie psa oraz zarejestrowanie go nie są obowiązkowe. Do bazy więc trafiają tylko dane tych właścicieli zwierząt, którzy wyrażą na to zgodę. Jednak taka usługa umożliwia szybkie i jednoznaczne wskazanie właściciela psa i szybki z nim kontakt. Jest to szczególnie ważne w przypadku zwierząt, które zagubią się albo są porzucone i trafią do schroniska. W bazie zawarte są informacje o psach oznakowanych mikroczipem lub tatuażem (m.in. nr wszczepionego mikroczipa lub nr tatuażu, opis psa, data sczepienia przeciwko wściekliźnie) oraz podstawowe informacje o ich właścicielach.
       Miasto organizuje coroczne bezpłatne akcje znakowania psów. W ostatniej, przeprowadzonej jesienią (od 17 września do 16 listopada) oznakowanych mikroczipem (wraz z wprowadzeniem danych do bazy) zostały 453 psy. Obecnie w bazie zarejestrowanych jest 7022 właścicieli oznakowanych psów.
       Na terenie miasta ustawionych jest 50 zielonych koszy, z napisem: sprzątaj po swoim psie i przeznaczonych wyłącznie na psie odchody. Można je również umieszczać we wszystkich koszach ulicznych oznakowanych sylwetką psa. Oprócz tego ustawionych jest 8 dystrybutorów, z których można pobrać woreczek na psie odchody (cena 50 gr). Zieleń Miejska posiada dwa odkurzacze, które są wykorzystywane do sprzątania, a w magazynach jeszcze 24 kosze na psie odchody.
       Jeżeli w 2013 roku zajdzie taka potrzeba dodatkowe kosze lub dystrybutory zostaną zakupione.
       Ze środków budżetu miejskiego kupowane są woreczki na psie odchody. Można je otrzymać w punkcie informacyjnym UM, w zakładach leczniczych dla zwierząt, od strażników miejskich, niektórych zarządców budynków mieszkalnych. W działania włączone jest schronisko dla zwierząt w Elblągu, które rozdaje woreczki w trakcie swoich kampanii edukacyjnych oraz osobom adoptującym psy ze schroniska. W sumie w 2012 r. rozdanych ich zostało ok. 3 tys.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Kategorycznie żądam wstawienia mojego artykułu który przesłałem przed chwilą tak jak wcześniej napisałem za łamanie ustawy o zakazie handlu psami i zamieszczaniu ogłoszeń pseudo handlarzy przez Was sprawa zainteresuje Prokuraturę, przyczyniacie się do niedoli tych zwierzat zarabiając na ogłoszeniach.
 • Brawo przedmówca!!!! Co chwilę maleńkie yoreczki za koszty utrzymania Wiecznie od tego samego psa i kilku suk!!!
 • Byłam z moją psiną w Sopocie. Tam pod blokiem (chyba na każdym osiedlu) są BEZPŁATNE woreczki i kosze na psie kupy. Tam nie ma problemu - nie widziałam psich odchodów. Dlaczego w Elblągu trzeba zapłacić 50 gr? I gdzie szukać tych koszy? Myślę że cena i brak tych woreczków na osiedlu nie wyuczy odpowiednich zachowań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pani zaczipowanej psiny(2012-12-17)
 • a ludzie mogą korzystać z takich koszy bo mnie się zachciało a szaletów w mieście brak no i wiszący na pręcie papier by sie przydał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cejrowski(2012-12-17)
 • Do ostatniej rozmówczyni, mało że chowacie psy na koszt innych lokatorów to jeszcze śmie pani żądać darmowych woreczków to po niżej pasa żeby dał wam nawet worki po cemencie to i tak nikt nie będzie sprzątał nawet żeby stały łopaty to wszystko na nic czipowanie winien być obowiązek czipowania a wtedy wałęsające się psy wyłapywać i karać właścicieli a co do portelu to cały czas trwa cenzura zamieszczają tylko wygodne dla siebie artykuły gdybym napisał że sprzedam całe stado psów yorków i zapłacił to tak wtedy się okaże ogłoszenie. Wszystko to co piszecie to puste słowa bez pokrycia zobaczycie wiosną miasto będzie przypominać jedne wielkie gnojowisko gdzie są służby za to odpowiedzialne?? jezeli Straż miejska nie wypełnia nałozonych na nią obowiązków powołać nowa komórkę która zajmie sie psim problemem i będzie kontrolować parki ewentualnie dać saperki strażnikom miejskim niech sami sprzątają jeżeli nie potrafią wykonywać swoich obowiązków
 • Do pani zaczipowanej psiny psie odchody to nie mina przeciwpancerna ręki pani nie urwie jak wrzuci panin odchody do zwykłego smietnika to tylko wymówka
 • Niby na czyj koszt chowam mojego psa. Komuś sie coś w główce poprzestawiało. Sprzątać powinny firmy, które sprzątają bo wtedy będzie tez posprzatane po bezdomnych psach. Widok ludzi z woreczkami pełnymi kup jest poniżający. Ja jestem za przywroceniem podatku.
 • Chowa pani psa na koszt wszystkich mieszkańców nie płacąc podatków żąda pani sprzątania?? a obsikane skłepy klatki schodowe parki jak jest pani poniżajace sprzątanie to niech pani wynajmie sobie niania dla psa za yorki bierzecie po 1000zł a więc was stać podatki tak winny być drastycznie wysokie ja k w stanach żeby ludzie sami korzystajacy z MOPSU NIE CHOWALI PSÓW podnosi sie stawki za śmieci a psiarze maja śmiecić za darmo na koszt społeczeństwa prosze zobaczyć jak zryte są parki przy każdej ławce jamy jak po lisach chcesz chować płac podatki i za sprzatanie także czy to tak ciężko zrozumiec
 • chętnie sprzątnę po moim psie- woreczki mam. Ale gdzie mam je wyrzucić??? Na całej długości Ogólnej ani jednego śmietnika nie licząc tych przy przystankach.
 • Szkoda, że ta wręcz agresywna energia i determinacja nie jest skierowana na notorycznie sikających mężczyzn, dosłownie gdzie popadnie bez zakrywania swoich przyrodzeń, do pijaków zanieczyszczających w różny sposób klatki, parki, dworce itd. Dlaczego nie ma takiego bohaterskiego wręcz protestu przeciwko młodym ludziom niszczącym te niby podkopane przez psy ławki, rzucającym butelki po wódce i puszki po piwie, a brudne chusteczki po ludzkim załatwianiu się w lasach i nawet parkach nie przeszkadzają? Czasami warto zastanowić się trochę zamiast kierować swoją frustrację gdzie popadnie a najlepiej na zwierzęta, które robią mniejszy "syf" niż ludzie.
 • Napisz o tym artykuł, to tez zobaczysz bohaterskie protesty pod nim, A tutaj jest o psach i o psach piszemy, proste? I przy okazji jeden z drugim właścicelu psa, zanim przywiążesz komuś pod oknem ujadającego kundla samemu idąc do sklepu, zastanów sie trzy razy.
 • Ależ bardzo chętnie bym zapłaciła takowy podatek, ale został on (podatek za posiadanie psa), wiele lat temu zniesiony. Co więc teraz zrobić?
Reklama