UWAGA!

Akcja lisek

Elbląg, Akcja lisek
fot. ze strony www.wikipedia.pl

W dniach 4-8 lipca prowadzona jest akcja szczepień ochronnych przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Szczepionka przeciwko wściekliźnie zostanie wyłożona w miejscach bytowania zwierząt dzikich, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Szczepienia lisów przeprowadzane są na terenie naszego województwa od 2001 roku. Stosowanie szczepień profilaktycznych dało wymierny efekt w spadku zachorowań na wściekliznę.
       Warmińsko–Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, powiadamiając o powyższych szczepieniach, prosi o zachowanie dyscypliny w czasie ich trwania, jak również w okresie nabywania odporności przez zwierzęta tj. od 4 lipca do 4 sierpnia. W szczególności należy ograniczyć polowania zbiorowe, płoszenie zwierzyny oraz wykluczyć możliwość zbierania szczepionki przez ludzi.
       Szczegółowe postępowanie w tym zakresie podane zostanie przez media oraz na ulotkach i plakatach. Bez ograniczeń wykonywać należy odstrzały sanitarne zwierząt oraz tzw. odstrzały lisów przeznaczonych do kontrolnych badań weterynaryjnych.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ja od 4 lat używam lista, do tego adblock i fasterfox. Jestem zadowolony. Dobrze że sa organizowane akcje aby rozreklamować liska, to bardzo dobra przeglądarka którą każdy dostosuje do własnych potrzeb
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mam liska(2009-07-07)
 • Chyba człowieku nie zrozumiałeś o co w tym chodzi. .. .nie o jakąś przeglądarkę tylko o zwierzę o nazwie LIS (LISEK) Jesteś aż takim głąbem że tego nie rozróżniasz??!! Bez urazy ale to jest prawda. ..
 • I znowu ten Lisek. .. Co ten spadochroniarz z Gdańska znowu od nas chce?
 • Trzeba ściepę na niego zrobić, podobno nie jest zadowolony z uposażenia jakie Brukselka oferuje. Elbląg pomoże - lisek zawsze może liczyć na elblążkowo. A i jeszcze mam radosna wiadomość dla jego wyborców - lisek obiecał, ze znowu do nas przyjedzie za 4 lata.
Reklama