UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akcja MIŚ w Elblągu: „Nie bij mnie, kochaj mnie”

 
Elbląg, Akcja MIŚ w Elblągu: „Nie bij mnie, kochaj mnie”
(fot. nadesłana)

Wciąż niestety słyszymy, że do szpitali, dla których WOŚP kupuje sprzęt medyczny, trafiają dzieci z obrażeniami spowodowanymi agresywnym zachowaniem dorosłych. Chcemy stanowczo zaprotestować przeciwko takim zachowaniom! - informuje Miejskie Centrum Wolontariatu, organizując w środę w Elblągu akcję MIŚ „Nie bij mnie - kochaj mnie!”.

Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu we współpracy z placówkami z Elbląga i okolic rusza z akcją 20 listopada! Tego właśnie dnia będzie można spotkać wolontariuszy na terenie Elbląga, którzy przemaszerują ze swoich szkół, przedszkoli, pozostawiając misie w strategicznych miejscach miasta. Będą to misie szczególne, bo z opatrunkami, zabandażowanymi łapkami i kolorowymi karteczkami z hasłem akcji: „Nie bij mnie - kochaj mnie!”. W akcję włączyło się już ponad 20 placówek.

Chcemy, aby ta akcja spowodowała większe zainteresowanie najbliższym otoczeniem, bo może właśnie ktoś obok nas potrzebuje pomocy. Misie z napisem „Nie bij mnie- kochaj mnie” będą czekały na nowych właścicieli… Będzie je można przygarnąć.

Akcję MIŚ „Nie bij mnie- kochaj mnie!” zainicjowała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2013 roku. Na przystankach, na ulicach, w parkach czekały pluszaki, niezwykłe…– każdy z nich miał swoją historię. Często trudną i pełną niemiłych wspomnień. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi przechodniów. Organizatorzy chcieli sprawić, że zatrzymają się na chwilę, przeczytają co pluszowy miś ma im do przekazania… I tak właśnie to My zatrzymując Was chcemy Was skłonić do refleksji…

A ruszamy 20 listopada, ponieważ to właśnie tego dnia przypada rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka, którego Polska była inicjatorem i współtwórcą! Dokument do dzisiaj nazywany jest Światową Konstytucją Praw Dziecka.

W załączeniu lista placówek przyłączonych do akcji miś "Nie bij mnie- kochaj mnie!" z wykazem godzin i miejsc gdzie w środę będzie można ich spotkać.
      
        

 

Laura Mickiewicz, Miejskie Centrum Wolontariatu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama