UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Aktywne lato

 
Elbląg, Lider klubu pracy Anna Nosarzewska podczas zajęć z młodzieżą
Lider klubu pracy Anna Nosarzewska podczas zajęć z młodzieżą (fot. nadesłane)

Jak co roku Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu zaprasza uczniów, studentów, osoby bezrobotne i poszukujące pracy w wieku 15 – 25 lat do korzystania z usług pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego, kursów i szkoleń. W okresie letnim specjaliści Centrum szczególną uwagę skupiają na zapewnieniu jak najszerszej oferty usług na wakacje.

Wakacje to czas, który możemy wykorzystać na wypoczynek, przemyślenia i wspaniałą przygodę. Dla wielu z nas jest to także doskonała okazja do zarobienia pieniędzy, a co za tym idzie, do spełnienia marzeń. Dlatego wielu młodych ludzi wybiera „wakacje w pracy”.
       Młodzieżowe Biuro Pracy w Elblągu oraz Punkty Pośrednictwa Pracy w Iławie, Bartoszycach, Działdowie i Lidzbarku Warmińskim pozyskują dla swoich klientów oferty pracy sezonowej. Pośrednicy pracy nawiązują bezpośrednie kontakty z lokalnymi pracodawcami, a także z pracodawcami z Mierzei Wiślanej. Jak co roku największym zainteresowaniem ze strony młodzieży cieszą się oferty z pasa nadmorskiego w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Oferty pracy na sezon letni pojawiają się już w maju. Są to głownie prace w gastronomii, hotelarstwie, handlu, a także zbiory owoców sezonowych. Dużym powodzeniem cieszą się oferty pracy związane z promowaniem określonej firmy, produktu, roznoszenie ulotek, degustacje. Grono młodych osób zainteresowanych jest również ofertami pracy za granicą. Pracodawcy podkreślają, iż najważniejsza jest chęć do pracy, rzetelność i poważny stosunek do swoich zadań. Liczy się też kreatywność i komunikatywność. Nawet osoby bez doświadczenia zawodowego mają szanse, gdyż pracodawcy chętnie przyuczają je już na stanowisku pracy. Szanse na znalezienie pracy wakacyjnej zwiększa też wyrobienie książeczki sanitarno-epidemiologicznej oraz szlifowanie znajomości języków obcych.
       Warto jednak zwiększyć swe szanse na znalezienie pracy już dużo wcześniej – korzystając z usług poradnictwa i doradztwa zawodowego. Doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Elblągu oraz z Młodzieżowych Centrów Kariery w Braniewie, Pasłęku, Iławie
       i Bartoszycach pomagają w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, oferują szeroką bazę informacyjną na temat zawodów, szkół, a także posiadają narzędzia do badania predyspozycji zawodowych. Osoby zainteresowane poznaniem własnych preferencji zawodowych mogą poddać się badaniu testem „KZZ - Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych”. W okresie letnim doradcy zawodowi udzielają porad osobom stojącym przed podjęciem decyzji edukacyjno-zawodowych oraz pragnących się przekwalifikować. Ponadto udzielają podstawowych informacji na temat zakładania własnej działalności gospodarczej.
       Warto także skorzystać z oferty lidera Klubu Pracy, który w formie zajęć grupowych oraz konsultacji indywidualnych pomaga w odpowiednim przygotowaniu się do odbywania rozmów kwalifikacyjnych służąc informacjami na temat zagadnień na jakie najczęściej zwracają uwagę pracodawcy w procesie rekrutacji, pytań na jakie odpowiedzi mogą sprawić kandydatom trudność oraz sposobu autoprezentacji kandydata do pracy.
       Ze względu na duże zainteresowanie wśród osób uczących się Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Elblągu w trakcie wakacji organizuje również szkolenie „Obsługa kasy fiskalnej”. Nabyte umiejętności z pewnością przyczynią się do zwiększenia szans na lokalnym rynku pracy.
       Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszych placówek i korzystania z naszych usług.
      
       Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP
       Ul. Junaków 5
       82-300 Elbląg
       Tel: 55 232-68-19
       e-mail: ceipelblag@ohp.pl
      
Edyta Kuszelewska, CEIPM OHP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama