UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Alkoholizm i jak skutecznie leczyć nałóg alkoholowy?

2018-10-25
10:48
 
Alkoholizm i jak skutecznie leczyć nałóg alkoholowy?

Nadmierne spożywanie alkoholu wyniszcza człowieka zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Nałóg alkoholowy wpływa destrukcyjnie nie tylko na osoby uzależnione, ale także na członków najbliższej rodziny. Problem zazwyczaj zaczyna się niewinnie i często jest bagatelizowany. Dlatego istotne jest uświadamianie, że alkoholizm to trudna w leczeniu śmiertelna choroba. Według danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych średnia spożycia trunków wysokoprocentowych w Polsce ciągle wzrasta.

Alkoholizm to choroba, która przede wszystkim objawia się nadmiernym i niekontrolowanym spożywaniem dużej ilości alkoholu. Przy uzależnieniu fizycznym, występuje także przymus psychiczny. Alkoholizm może być ciągły lub cykliczny, przerywany okresami abstynencji. Mitem jest, że niskoprocentowy alkohol nie uzależnia tak samo, jak ten wysokoprocentowy.
      
       Najczęstsze objawy uzależnienia
       - Głód alkoholowy - dotyczy przede wszystkim psychicznych aspektów choroby i charakteryzuje się niepohamowaną chęcią picia.
       - Utrata kontroli - ściśle wiąże się z głodem alkoholowym. Chory nie kontroluje ilości spożywanych trunków, pomimo świadomości jak bardzo jest szkodliwy. 
       - Zwiększenie tolerancji alkoholowej - osoba uzależniona poprzez systematyczne picie, wyrabia sobie tolerancję, dlatego z biegiem czasu musi przyjmować wyższe dawki, aby osiągnąć efekt upojenia. 
       - Zaniedbywanie codziennych obowiązków - alkoholicy przestają sobie radzić nie tylko na polu zawodowym, ale także w sferze rodzinnej i towarzyskiej. Porzucają dotychczasowe zajęcia i zainteresowania na rzecz picia. 
       - Fizyczne objawy odstawienia - w okresie abstynencji chory może odczuwać szereg dolegliwości ze strony organizmu tzw. AZA, czyli Alkoholowy Zespół Abstynencyjny.
       - Zaburzenia pamięci i świadomości - w wysokim stadium uzależnienia alkoholowego dochodzi często do całkowitej utraty świadomości. Stan ten nazywa się Zespołem Korsakowa.
      
       Powikłania związane z nadużywaniem alkoholu
       Powikłania alkholowe mogą być zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Do tych pierwszych można zaliczyć:

       - Zanik mięśni i mózgu
       - Zaburzenia chodzenia
       - Niewydolność krążenia i nadciśnienie
       - Marskość wątroby
       - Anemia
       - Żółtaczka
       - Zaburzenia seksualne - impotencja
       - Zanikanie jąder
       - Przyśpieszone starzenie się 
       - Uszkodzenie układu nerwowego i hormonalnego
       - Picie w czasie ciąży uszkadza płód
       - Zapalenie trzustki
       - Cukrzyca
      
       Powikłania psychiczne alkoholizmu:

       - Depresja
       - Halucynacje
       - Delirium tremens - majaczenie
       - Trwałe zmiany osobowości
       - Urojenia
       - Samobójstwo
      
       Jak leczyć alkoholika

       Skuteczne leczenie zapewnia terapia w ośrodku odwykowym, w którym pacjent otrzyma profesjonalną pomoc wyspecjalizowanych psychologów i terapeutów. Pobyt w Prywatnym Ośrodku Terapii i Leczenia Uzależnień Nadzieja daje gwarancję leczenia, aż do momentu, kiedy pacjent poczuje się całkowicie wolny od nałogu. Najszybsze rezultaty pacjenci osiągają na terapii stacjonarnej, gdzie mają zapewnioną całodobową opiekę i wsparcie. W ośrodku Nadzieja leczenie składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich uczy pacjenta życia w trzeźwości i zapobiegania nawrotów choroby na codziennych sesjach ze specjalistami. Drugi etap terapii  to - w zależności od zaleceń - spotkania grupowe lub indywidualne. Wyspecjalizowana kadra pomoże w rozwoju osobistym i utrwaleniu życia w trzeźwości. Do ośrodka Nadzieja osoby uzależnione mogą zgłaszać się w każdej chwili. Pacjenci w czasie leczenia mają zapewnioną anonimowość, domową atmosferę i poczucie bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem terapii stacjonarnej, każdy przypadek jest analizowany indywidualnie. Ponadto pacjenci mają zagwarantowaną profesjonalną opiekę medyczną. Osoby uzależnione po terapii wracają do normalnego życia rodzinnego, społecznego i zawodowego. 
      
       Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja

       https://www.alkoluz.pl/
       Najnowsze metody leczenia
       Doświadczony personel
       Kontakt 27/7
      
       Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja – główna placówka

       05-300 Zalesie Górne
       Zadzwoń +48 575 850 530
       Napisz na info@alkoluz.pl

       Pracujemy codziennie 24h / 7 dni w tygodniu.
       Jesteśmy dla Ciebie!
      
       Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja - Warszawa

       Wałbrzyska 19/44
       02-739 Warszawa 
       woj. mazowieckie
      
       Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja - Wrocław

       Obornicka 86/1
       51-114 Wrocław
       woj. dolnośląskie
      
       Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja - Kraków

       Karmelicka 64/9
       31-128 Kraków
       woj. małopolskie
      
       Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Nadzieja - Gdańsk
       Wały Piastowskie 1/1508
       80-855 Gdańsk
       woj. pomorskie
      
      

       ------ materiał płatny -------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej