UWAGA!

Artur Chojecki zostaje

 Elbląg, Premier Mateusz Morawiecki i nowi wojewodowie
Premier Mateusz Morawiecki i nowi wojewodowie (fot. KPRM)

Artur Chojecki ponownie będzie wojewodą warmińsko – mazurskim. Dziś w Kancelarii Premiera odebrał nominację z rąk Mateusza Morawieckiego.

Dziś w Kancelarii Premiera Mateusz Morawiecki wręczył nominacje wojewodom. Prawo wymaga, żeby w przypadku zmiany rządu wojewodowie i wicewojewodowie podali się do dymisji. W przypadku województwa warmińsko-mazurskiego zmiany na najwyższym szczeblu nie będzie: nominację na wojewodę otrzymał ponownie Artur Chojecki – dotychczasowy wojewoda.

Artur Chojecki ma 45 lat, urodził się w Elblągu, tutaj ukończył I LO. Jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, do dzisiaj mieszka w stolicy regionu. Swoją karierę zawodową zaczynał jako pracownik księgarni, później pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Pasymiu.

Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W 2003 roku został sekretarzem Zarządu Okręgowego PiS w Olsztynie i członkiem Rady Politycznej PiS. W latach 2005-2007 był dyrektorem biura senatorskiego Jerzego Szmita, ostatnio kierował biurem poselskim tego polityka. W 2006 roku dostał się do Sejmiku Województwa, w kolejnej kadencji został jego wiceprzewodniczącym, tę funkcję sprawował do momentu powołania na wojewodę. Artur Chojecki od lat działa w Akcji Katolickiej, zasiadał w Radzie Programowej Radia Olsztyn. Od 2015 r. jest wojewodą warmińsko-mazurskim.

W październiku Artur Chojecki bezskutecznie ubiegał się o mandat posła w Sejmie. Otrzymał 8344 głosy.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • czy to coś dla nas zmienia ? wątpie ?
 • Ludzie go nie chcą ale partia i owszem
 • To niech ten wojewoda zrobi coś dla miasta Elbląga. Albo niech z nas w ogóle zrezygnują. 20 lat upadku miasta, a państwo posłowie wybrani gdzie ?
 • Cudownie!!! Najlepszy Wojewoda, jakiego mieliśmy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  30
  I'Love PiS(2019-11-25)
 • No i wszystko jasne. Dlatego go nie było wszędzie pełno jak sławcia lexusa z Pasłęka bo i tak miał fuchę w kieszeni. Nie musiał się starać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  Siesta777(2019-11-25)
 • A co to ma za znaczenie kto jest wojewodą i do jakiego województwa należymy. Przypominam, że w sierpniu 1989 roku, po czerwcowych wyborach, zamienił się ustrój w Polsce. Jego podstawowym założeniem jest pełna samorządność co oznacza, że najważniejsza jest gmina (miasto), a nie władza centralna w tym w postaci wojewody jako przedstawiciela Rządu w terenie. Stąd rozwój danego terenu zależy od władz tego samorządu i jego mieszkańców. Fakt, że w ostatnim czasie centralna władza próbowała ograniczyć samorządność niezadowolona z tego, że wyniki wyborów samorządowych w ub. roku nie były zgodne z jej intencjami. Chociaż jej to się nie powiodło to w odwecie wprowadziła ona restrykcje finansowe w postaci zmniejszenia bądź opóźnień w przekazywaniu samorządom należnych im ustawowo środków finansowych z budżetu centralnego. Szczególnie dotknęło to te samorządy, gdzie ich władze nie cieszą się poparciem obecnego Rządu, a nasze miasto też do takich zaliczono.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  7
  Antywojewoda S.(2019-11-25)
 • Podobno jest z Elbląga, tylko co zrobił dla naszego miasta.
 • Bardzo dba o Siebie skoro ponownie został Wojewodą .Panie Wojewodo proszę się wziąć za pracę dla ludzi tego województwa
 • Dla Elbląga to bez znaczenia, ktokolwiek by nie był z szuwarowo-bagiennego to będzie miał nasza coraz bardziej dolujaca mieście w d...
 • Zrobić w Elblągu siedzibę Marszałka a w Olsztynie niech będzie Wojewoda. Wtedy jest szansa na równe miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  elblagpieknemiasto(2019-11-25)
 • Dla miasta to niech zrobi coś ten gość co go wybraliście na prezydenta ... Bo od tego jest i za to bierze pieniądze
 • Żadnej siedziby marszałka ani żadnego szuwarowo-bagiennego urzędu w Elblągu - na to jest już o wiele za późno, a tylko bardziej utwierdzi nas w tym obcym województwie. Elbląg do Pomorskiego.
Reklama