UWAGA!

Bajkowe fryzury, finezyjne warkocze

 
Elbląg, Stworzenie postaci czarownicy wymagało wiele wysiłku
Stworzenie postaci czarownicy wymagało wiele wysiłku (fot. AD)

Jak stworzyć baśniową postać w godzinę? Nie jest to łatwe, ale za pomocą spinek, lakieru i grzebienia, a także odrobiny wyobraźni można wyczarować takie postacie jak Królowa Śniegu, Fiona czy czarownica. Wczorajszy Dzień Kobiet (8 marca) był okazją do tego, aby uczennice klas fryzjerskich mogły zmierzyć się ze sobą w konkursie. Zobacz fotoreportaż.

Grzebienie, spinki, lakiery i tylko godzina na to, aby stworzyć perfekcyjną fryzurę, a także wystylizować modelkę, bowiem ocenie podlegało wszystko. W szranki stanęło osiem uczestniczek, dla kilku z nich był to pierwszy konkurs fryzjerski.
       – Pomyślałam, że moglibyśmy zorganizować taki mały konkurs po to, aby młodzież nabierała pewności siebie. Oni może maja tremę na początku, ale im więcej konkursów tym lepiej. Obecnie jest tak, że trzeba mieć silne nerwy i trzeba umieć się pokazać po to, aby coś zdobyć – opowiada Izabela Zasuwik, pomysłodawczyni konkursu, a także nauczyciel zawodu w Centrum Kształcenia Praktycznego. – Myślę, że największe brawa należą się tym osobom, które są w pierwszej klasie, bowiem nie mają one jeszcze za wiele praktyki, na przykład pierwsze klasy technikum nie mają jej wcale.
       Konkurs został zorganizowany po raz pierwszy przez Centrum Kształcenia Praktycznego, a przystąpiły do niego uczennice szkół ponadgimnazjalnych kształcące się w zawodzie fryzjer czy technik usług fryzjerskich. Odbywał się w dwóch kategoriach: „W świecie baśni” oraz „Artystyczne i fantazyjne zaplatanie warkoczy”. Najlepsza okazała się Oliwia Lenarczyk, uczennica pierwszej klasy technikum w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.

 


       – Stworzyłam postać Królowej Śniegu, musiałam w to włożyć wiele pracy, ale efekty są widoczne. Wybrałam tę postać, dlatego, że można tu wiele pokazać – opowiada zwyciężczyni, dla której był to drugi konkurs fryzjerski. – W przyszłości chciałabym pracować jako fryzjerka, mieć swój salon i po prostu spełniać swoje marzenia.
       Drugie miejsce zajęła Natalia Kwiatkowska, zaś trzecie Weronika Dziak. Wyróżniona została również Ewelina Starzyńska, która startowała w kategorii „Artystyczne i fantazyjne zaplatanie warkoczy”.
       Dodatkową atrakcją konkursu był pokaz fryzur zorganizowany przez uczennice Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.
      
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama