UWAGA!

Betlejemskie Światło Pokoju

Elbląg, Betlejemskie Światło Pokoju

Ogień trafi do Elbląga już w poniedziałek. Przekazane mieszkańcom naszego miasta zostanie w środę 19 grudnia. BŚP to przede wszystkim symbol wznajemnego zrozumienia ludzi i narodów. Jest to znak nadziei, życia bez konfliktów.

Po Betlejemskie światło elbląscy harcerze wybiorą się w poniedziałek 17 grudnia, gdzie na dziedzińcu Zamku Olsztyńskiego z rąk Komendantki Chorągwi Warmi i Mazur odbiorą lampion z ogniem. W tym roku hasło betlejemskiej drogi, to: Odważ się być dobrym i te słowa powinny towarzyszyć nam w domach, podczas wigilijnej kolacji.
       Komendant hufca - phm. Adrian Szymański zaprasza na przekazanie światła do rąk przedstawicieli władz, instytucji oraz elblążan. Uroczystość odbędzie się w środę (19 grudnia) na dziedzińcu Galerii El. Tam odbędzie się pokaz tańca z ogniem oraz wszyscy zebrani będą mogli wysłuchać harcerskiej gawędy. Proszę o zabranie ze sobą lampionów.
       BŚP będzie przechowywane w siedzibie hufca, ul. Portowa 2. Harcerze z poszczególnych szczepów zaniosą ogień do szkół i instytucji, z którymi współpracujemy.
       - Będziemy rozprowadzać ogień także do elbląskich parafii - mówi phm. Adrian Szymański. - Na początku stycznia reprezentacja elbląskich harcerzy weżmie udział w przekazaniu światła w Obwodze Kaliningradzkim, dokładnie w Kaliningradzie. Podarujemy ogień zaprzyjaźnionej organizacji skautowej z Rosji "Niedźwiedź". Rosyjscy skauci przekażą betlejemski ogień swoim przyjaciołom, instytucjom, z którymi współpracują - kontynuuje druh. - Zależy nam na tym, by to światło dotarło wszędzie, również tam, gdzie mieszkają ludzie samotni i cierpiący - kończy komendant hufca.
       Niech hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju - Odważ się być dobrym - zakorzenią się w naszym sercu.
      
phm. Ewelina Dżugan, szefowa Harcerskiej Służby Informacji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama