UWAGA!

Bez komentarza?

Prezydent Elbląga nie chce komentować rezygnacji Jerzego Wilka z funkcji przewodniczącego komisji społeczno-gospodarczej Elbląskiego Forum Społecznego, inicjator Forum - szef "S" - liczy na porozumienie, Jerzy Wilk myśli o alternatywnym programie dla miasta.

Powołane w styczniu komisje Elbląskiego Forum Społecznego mają przygotować diagnozę sytuacji miasta i propozycje wyjścia z gospodarczego dołka. Przypomnijmy, Jerzy Wilk, szef klubu AWS w Radzie Miejskiej, miał wspólnie z przewodniczącym elbląskiej lewicy Januszem Nowakiem przewodniczyć komisji gospodarczej - na pierwszym posiedzeniu zrezygnował jednak. Poszło o to, czy sprawy elbląskiej gospodarki m.in. bezrobocia i inwestycji rozpatrywać łącznie czy osobno - w dwóch podzespołach czy może na forum całej komisji. Szef AWS uznał, że nie zgodzi się na zarządzenie prezydenta, by sprawy gospodarki "dzielić".
     Rzecznik Urzędu Miejskiego, Artur Zieliński nie chce się wypowiadać na temat decyzji prezydenta. Przewodniczący elbląskiej "S", Mirosław Kozłowski uważa jednak, że opozycja i rządząca w mieście lewica powinny przestrzegać
     ustalonej na początku zasady "dyskusji ponad podziałami".
     - Liczę, że obie strony dojdą do porozumienia - mówi Mirosław Kozłowski. - Raport musi przecież powstać do końca lutego.
     - Zależy mi na tym, żeby pracować wspólnie, ale jeśli pojawią się kolejne "nakazy", pomyślmy o własnym, prawicowym programie gospodarczym - mówi Jerzy Wilk.
     Kolejne posiedzenie komisji społeczno-gospodarczej jeszcze dzisiaj.
     
     Zobacz także: "Jerzy Wilk zrezygnował"
AJ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Szanowni Państwo obecna sytuacja wymaga , aby nie patrzeć kto jaka obcję reprezentuje.Jest jeden cel dać ludziom pracę , a przy takiej infrastrukturze jaką posiada Elbląg to nie jest problem. W Elblągu nie brakuje ludzi młodych dobrze wykształconych ,są oni w stanie pociągnąć całą gospodarkę.Mamy wyjątkowe szczęście ,że jesteśmy potrzebni i Rosji i Niemcom, ponieważ przez naszą ziemię przebiegają szlaki komunikacyjne.Jednak istnieją siły polityczne w Elblągu ,które w różny sposób próbują skutecznie deprecjonować nasze walory. Np. budować most do nikąd obwodnicę Elbląga prowadzić przez centrum miasta budować węzeł 7 i 22 zamiast mosty na berlince budować terminal do którego nie można dopłynąć budować Specjalna Strefę Ekonomiczną bez dróg dojazdowych Zalew Wiślany uzają za morze w ten sposób zakazują sąsiadom wpływania do nas zamiast skomunalizować port i otrzymywać z budżetu środki na utrzymanie infrastruktury podejściowej do portu i mieć dochody z opłat portowych to środki otrzymuje Urząd Morski i wykonuje prace na zalewie ale w innych portach dla firm z innego województwa Każda inwestycja daje miejsca pracy dla ludzi i nie można rozpatrywać tych spraw oddzielnie . Popieram Pana Panie Wilk. Jest jeszcze czas do wyborów aby stworzyć program i skupic wokół Pana ludzi dla których najważniejsze jest "Gospodarka Głupu" cytując słowa Pana Prezydenta USA. W dążeniach tych nie można mówić ,że ktoś pochodzi z lewicy czy z prawicy ponieważ scena polityczna tak sie nie dzieli. Scena polityczna podzielona jest na tych którzy chcą zarabiac na własnych pomysłach i na tych co chcą zarabiać na podatnikach. Jeżeli Pan zalicza się do tych pierwszych dołącze sie do Pana / nie jako polityk/ z całą grupa inżynierów. Polak to brzmi dumnie
 • Może Pan liczyć także na mnie !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-02-04)
 • Bardzo ważny jest program, ale również to KTO go będzie realizował.
 • Program powinien realizować starszy ,bogaty polityk. Pierwsze założenie programu ,żaden mieszkaniec naszego miasta nie może byc głodny. Oszczędnosc na stóżach prawa i kosztach utrzymania aresztów sądownictwa i więzień. Szkolnictwo i sprawność fizyczna do 18 roku życia finansowana z budżetu miasta. Zakaz finasowania sportu i kulturę szeroko rozumianej ze środków społecznych, należy utrzymać tylko infrastrukturę istniejącą. Oszczędnosc na służbie zdrowia, oraz urzędnikach w Urzędzie Miejskim przydzielających dotacje.Promocją miasta zajmują się tylko firmy ,a Urząd Miasta stwarza im preferencje przetargowe w stosunku do firm zewnętrznych równierz zagranicznych o ok 20 %. Poprawa kondycji lokalnych firm oraz zwiększenie miejsc pracy. Zapraszam do tworzenia programu. Nie zgadzam się z określeniem pytania były tendencyjne, jezeli jest sie politykiem należy udzielić odpowiedzi każdemu obywatelowi przeciez to jest jeden głos wyborczy. Polak to brzmi dumnie
 • Propozycję współpracy przyjmuję, jednocześnie proszę Polaka o wyjaśnienie drugiej wypowiedzi dotyczącej tendencyjnych pytań. Kto i komu je zadawał?
 • Odpowiedź .Tendencyjne pytania zadawali obywatele Elbląga Panu Prezydentowi nazego miasta - wyborcy Polak to brzmi dumnie
 • Zachowanie Wilka jest dla niektórych b.bolesne, bo wczoraj nagrodzona przez Prezydenta w latach poprzednich p. Skotnicka i pewien ,,kłamca lustracyjny" (stwierdzenie nie moje - tylko sądu) próbowali mu w pewnej b. obiektywnej gazecie ,, dokopać" !. Co Pan na to, p. Wilk ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-02-05)
 • Wczoraj (4-tego) odbywało się kolejne posiedzenie Forum, czy redakcja może podac jakieś kolejne informacje ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZORIENTOWANY(2002-02-05)
 • Nie daj się zastraszyć komunie p. Wilk !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lucjan F.(2002-02-05)
 • TAK TO WŁAŚNIE W NASZEJ ZASRANEJ POLSCE JEST.A NÓŻ FORUM BY POMOGŁO,TO CO AWS MA DZIELIĆ SIĘ CHWAŁĄ ZA "SUKCES" Z LEWICĄ?BRAK SŁÓW ,WIDAĆ GDZIE WŁODARZE MAJĄ INTERESY MIESZKAŃCÓW.I NIE CHODZI MI TYLKO O AWS,JA LEWICE MAM TEZ GLEBOKO...ALE JESTEM ZA KAZDYM JEDNOCZENIEM SIL BY POMÓC LUDZIOM!
 • co tu sie oszukiwac p. slonina i sld rzadzi od 8 lat i co z tego wynika, poprawiono chodniki zaczeto inwestycje za pieniadze z unii ale jak to sie przeklada na sytuacje w miescie - nijak, spadamy i spadamy. kto rozliczy za to naszych rajcow? mamy niedlugo wybory i to bezposrednie, uwazacie ze taki stary czlowiek jak p. slonina ktoremu nic sie nie udalo dla elblaga zrobic nie wystartuje? pewnie ze wystartuje bo ktorz moglby go zastapic, potem jak jelcyn putinowi odda wladze ze wzgledu na zly tan zdrowia i albo nowak albo podobny mu typ beda rzadzic miastem, moze juz czas zastanowic sie nad tym co mozemy zrobic dla naszego miasta. mamy szanse zamiast 2 poslow i 2 senatorow z sld, rady miasta z sld, rady powiatu z sld, brak w-ce wojewody z sld wybierzemy kogos sensownego kto ma pomysl na rozwoj elblaga i nie mysltylko o swoich. czas na emeryture p. prezydencie...i
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblazanin(2002-02-05)
 • Elbląg zajmuje jedenaste miejsce w kraju i piąte w regionie na niechlubnej liście rejonów o największym bezrobociu !!!. Czy most, Centrum Pracy czy Centrum Pomocy Rodzinie lub Ahold je zmniejszy ??? Wątpię !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lewicowiec(2002-02-05)
Reklama