UWAGA!

Bezpieczeństwo na osiedlach mieszkaniowych

 Elbląg, Głównym tematem spotkania w SM Sielanka było bezpieczeństwo mieszkańców
Głównym tematem spotkania w SM Sielanka było bezpieczeństwo mieszkańców (fot. KMP Elbląg)

Parkowanie samochodów w miejscach niedozwolonych oraz mogących utrudniać odśnieżanie, dewastacje, a także działanie osiedlowego monitoringu i służb ochrony – to wszystko było tematem spotkania w Spółdzielni Mieszkaniowej Sielanka - spotkania, w którym wzięli udział również policjanci i kierownicy rewirów dzielnicowych.

Spotkanie odbyło się w Spółdzielni Mieszkaniowej Sielanka. Miało charakter roboczy, a jego głównym celem było opracowanie wspólnej koncepcji współpracy pomiędzy zarządcą osiedla, agencją ochrony, strażą miejska oraz policją. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Sielanka kontynuuje modernizacje swoich osiedli, również pod kątem zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa. Stąd też wziął się pomysł kontynuowania, a właściwie rozwijania koncepcji osiedli chronionych i dozorowanych. Jedną z nich jest utrzymanie bezpieczeństwa m.in. przez wynajętą przez spółdzielnię agencje ochrony oraz jej patrole interwencyjne. To jednak nie tylko bezpieczeństwo, ale również utrzymanie porządku, w tym porządku w ruchu drogowym na danym osiedlu.
       - Prognozy wskazują na możliwe opady śniegu, a co za tym idzie konieczność odśnieżania osiedlowych uliczek – mówi Mieczysław Szałachowski prezes SM Sielanka. – Będziemy zatem walczyć z tymi kierowcami, którzy pozostawiają auta w miejscach niedozwolonych na „zakazach”, których samochody będą utrudniały przejazd pługopiaskarki.
       Spółdzielnia rozwija także osiedlowy monitoring. W chwili obecnej funkcjonuje kilkanaście kamer monitorujących osiedla. W planach jest rozwiniecie tego systemu. Zarząd spółdzielni zakłada, że w przyszłości monitoring może pojawić się w miejscach, które wskażą sami mieszkańcy.
       - Niewykluczany, że tego typu rozwiązania będą montowane np. w windach – dodaje prezes. – Tam, dość często odnotowujemy przypadki dewastacji, które mogą bezpośrednio wpływać na bezpieczeństwo użytkowników windy. Stąd też pomysł na takie rozwiązanie.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pieniądze na spółki dozorujące osiedla to pieniądze wyrzucone w błoto. Cel jaki przyświecał temu pomysłowi był jeden wydoić mieszkańców. Nie ma mowy o interwencji nocnej. A sama działalność firmy to żart. Następna sprawa to p. prezesie na fajnej posadce, niech w końcu będzie więcej miejsc parkingowych na osiedlu choćby na Gwiezdnej. A nie będzie nikt nikogo dyscyplinować. To co robi Sielanka to nam się należy, jak psu micha. To MY za wszystko płacimy. Panu też i to nie mało. O Pana zaradności niech świadczy fakt, że na osiedlu zlikwidowano ławki. I ludzie starsi nie mają gdzie odpocząć, czy posiedzieć. Przyczyna ? Młodzież okupująca te ławki wieczorami i nocą. Zatem wylał Pan dziecko z kąpielą. Likwidując ławki ! A na swoją obronę ma Pan skargi, nielicznych wiecznie niezadowolonych. A administracja osiedla co robi ? Nic. ! Fasadowość to działania spółdzielni. Jeśli ludzie młodzi nie zaczną dzialać w radzie osiedla, jeśli nie będą interesować się miejscem gdzie mieszkają, będzie jeszcze '' weselej ''. Co się tyczy kamer, to niech nie będzie Pan śmieszny ! To już dawno powinny być zainstalowane. To może dziwić, ale w życiu prywatnym jest Pan dużo, dużo, zaradniejszy. Choć zanim Pan został prezesem Sielanki, to różnie z tym bywało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zmartwiona(2012-12-11)
 • Na osiedlach powinny być patrole policyjne. Z jednej strony chcemy likwidacji straży miejskiej, a z drugiej prywatne spółki pilnują osiedli. Szczególnie wyspecjalizowały się w jeździe po osiedlach. Każdy lubi jeździć, zawsze to lepsze od chodzenia.
 • A moim zdaniem pola minowe rozwiąża problem parkowania w miejscach niedozwolonych!
 • ta niby jest monitoring i ochrona a tej ochrony to nie widac zeby jezdzila. a ten monitoring to tez nie wiadomo co on tam nagrywa ehh ale kase trzeba za to placic
 • Dokładnie zgadzam się tobą "zmartwoina" płacę za ochronę która jeździ po osiedlu i tyle, tyłka nie ruszy z samochodu a generalnie co oni mogą zrobić w sensie prawnym palcem pogrozić, ciekaw jestem sprawozdania jeżeli takie owe dostarczają panu Prezesowi ze swojej opiekuńczości osiedli, swoją drogą czy nikt się temu nie przyjrzał dokładniej, ładować kasę jakiejś ochronie za nic "szok", chyba żeby nie padła z braku kasy, kamery monitoring ładnie to brzmi tylko kiedy, w windach już dawno powinny być, podobnie jak i szlabany i parkingi dla mieszkańców, zapraszam na Okrzei i Brzeską w dni rynkowe jak dotąd nic nie zrobiono, a ludzie swoje samochody jakby mogli to na śmietniku by zaparkowali a dla mieszkańców oczywiście nie ma miejsca. Ale spokojnie jak zwykle w sprawozdaniu o podwyżce dowiemy się czego to spółdzielnia nie obiecuje no i oczywiście podwyżki o kolejne wydziwienia niby w trosce o nas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zmęczony(2012-12-11)
 • Gratulacje dla fotografa :). Klimat iście z dobrych filmów sensacycjnych, stót, mroczna atmosfera. ..
 • Co do ochrony to muszę zgodzić się z przedmówcami. osiedla chronione to nic innego jak sztuczne pompowanie kasy w zaprzyjaźnione agencje ochroniarskie i tyle. Raz w czas zrobią rundkę po osiedlu (w dzień oczywiście), wszyscy się z nich śmieją bo uprawnień żadnych nie posiadają. Mogliby chociaż kipy z chodników pozbierać skoro i tak im płacimy. Jestem mieszkańcem sielanki i opowiadam się za likwidacja pseudo agencji, szlaban i monitoring tak, patrole zdecydowanie nie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sprawiedliwy(2012-12-12)
 • Szkoda tylko, że Sielanka stawiając szlaban odcina dojazd do garaży dla mieszkańców domów wcześniej tam wybudowanych. Miasto wydaje zgodę Sielance, a Ty człowieku śmigłowcem samochód do garażu wstawiaj :/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_35727(2012-12-12)
 • Garaże były budowane na potrzeby zasobów Sielanki, a nie domów wcześniej wybudowanych. Gdyby uwzględniono to, tylko inny mieszkaniec Sielanki mógłby kupić garaż od poprzedniego właściciela. Teraz na osiedlach połowa garaży to garaże ludzi z miasta. Sielanka to mistrz przedsiębiorości. Jak jej prezes. Cdn. .. .
 • Ochrona w zasobach " Sielanki " - to czysta i wyrafinowana - Fikcja. Zarząd Spółdzielni i Rada Nadzorcza doskonale o tym wiedzą, ale wyznają starą PRL-owską zasadę - jakoś to będzie. Poczekamy, ludzie przestaną krzyczeć. .. i tak dalej !!!.
 • Kasę za ochronę ? No proszę ja was ile płacicie za ochronę, proszę słownie w złotówkach, no !! :) Nie ośmieszać się. Ochronie nie zazdroszczę bo wzywani są o byle g*wno. .. Wina nie leży u władz, nie u ochrony. .. ale gdzie są rodzice tych wszystkich g*wniarzy co to się błąkąją wieczorową porą? Czemu młodym ludziom nie organizuje się czasu. nudzą się to siedzą na klatce z piwkiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MieszkaniecSielanki(2012-12-12)
 • Do mieszkańca, opamiętaj się ! Kto ma organizować wolny czas młodzieży !? A tobie kto organizował ? Ty człowieku należysz do tych co powinni siedzieć w jaskini i jeść surowe mięso ! Ignorancie ! A znane jest Ci powiedzenie grosz do grosza, a nie zamkniesz trzosa ? To może Ty i ja popilnujemy osiedla ? Siądziemy nocą w samochodzie i gra gitara. Powiem Ci więcej, sam kupię monitoring. Jak Nas spółdzielnia zatrudni, wyjdziemy na swoje. Zakład ?
Reklama