UWAGA!

Bezpiecznie do szkoły

Elbląg, Dzieci w drodze do szkoły.
Dzieci w drodze do szkoły.

Tradycyjnie pierwszym dniom nowego roku szkolnego towarzyszy ogólnopolska policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W Elblągu patrole policyjne będą zwracały uwagę na bezpieczeństwo dzieci w pobliżu obiektów szkolnych i tradycyjnie zatrzymywały, karząc mandatami, kierowców jadących w ich pobliżu z nadmierną prędkością.

Najbardziej na niebezpieczeństwo w drodze do szkoły narażone są najmłodsze dzieci. W elbląskich przedszkolach jeszcze przed wakacjami odbyły się spotkania z funkcjonariuszami policji, którzy wyjaśniali zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły. Policjanci tłumaczyli maluchom zasady przechodzenia przez jezdnię przy sygnalizacji świetlnej i w sytuacjach, gdy jej nie ma. Wszystko dla ich bezpieczeństwa.
     W Elblągu od kilku lat prowadzone są działania, których efektem ma być poprawa bezpieczeństwa pieszych na miejskich ulicach. W pobliżu placówek oświatowych obowiązują ograniczenia prędkości pojazdów, najbardziej uczęszczane przez dzieci i młodzież przejścia dla pieszych pomalowano czerwoną farbą. Przybyło na jezdniach spowalniaczy, zwanych przez kierowców „leżącymi policjantami”. Efekty tych starań sprawiły, że notuje się mniej tragicznych zdarzeń z udziałem pieszych.
     Pomimo tego o konieczności prowadzenia takiej akcji przez policję nie trzeba nikogo przekonywać. Policjanci wzorem lat ubiegłych odwiedzą elbląskie szkoły, by przypomnieć w czasie specjalnie przygotowanych pogadanek, zwłaszcza najmłodszym, o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach. Oczekują jednak wsparcia ze strony rodziców i opiekunów dzieci, z którymi trzeba w domu rozmawiać na te tematy.
     Przy okazji przypominamy, że maluchy do lat siedmiu nie mogą samodzielnie uczestniczyć w ruchu drogowym, powinny być pod opieką co najmniej osoby w wieku 10 lat. Zbliżająca się jesień oznacza krótsze dni, a w zapadającym szybko zmroku dzieci powinny być widoczne, co mogą zapewnić noszone przez nie niedrogie elementy odblaskowe. Warto o tym pamiętać.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Apeluję do UM, a w szczegolności do Zarzadu Drog i radnego P. Andrzeja Tomczńskiego o spowodowanie dokonczenia chodnika miedzy ulicą Św. Floriana, a Reymonta po lewej stronie ulicy Bemy, ktory umozliwi bexzpieczne dojscie dzieci i osob starszych z osiedla Przy Mlynie do Szkoly 25,oraz innych szkol. Uniknie się wtedy dwukrotnego przechodzenia przez niebezpieczna ulicę Bema gdzie mimo ograniczenia do 40 km/godz, wielu kierowcow jedzie 80 i więcej, czesto niebezpiecznie wyprzedzajac przy calkowitym braku reakcji policji drogowej. ktora, gdyby tam byla musialaby wystawiac do 100 mandatow w ciagu godziny.
  • "portel" - napiszcie coś o dzisiejszej rocznicy wybuchu II wojny Światowej - widać jak pamiętacie. .. w ten sposób ludzie zapominają o tym ważnym wydarzeniu dla Nas Polaków!!!!!
Reklama