UWAGA!

Bezpiecznie z Sierżantem Bobrem

 Elbląg, Bezpiecznie z Sierżantem Bobrem
(fot. KMP Elbląg)

Sierżant Bóbr, maskotka warmińsko-mazurskiej policji, zagościł dzisiaj w elbląskich podstawówkach. Przez cały rok szkolny będzie wspólnie z policjantami uczył pierwszaków zasad bezpieczeństwa.

Coraz częściej dzieci stają się ofiarami kradzieży, wymuszeń rozbójniczych, a także przemocy ze strony rówieśników. Najmłodsi to również ofiary wypadków drogowych, do których niejednokrotnie sami się przyczyniają.
     - Zdarzają się również wypadki, w których dzieci, z powodu niedostatecznej opieki dorosłych czy też własnej nieświadomości, odnoszą obrażenia, a nawet tracą życie - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Policyjne statystyki pokazują, że ofiarami pożarów, prac polowych, utonięć czy pogryzień przez psy są, niestety, często najmłodsi. Niektórych nieszczęść można byłoby uniknąć. Do tego potrzebna jest wiedza na temat istniejących zagrożeń oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa.
     Tę wiedzę przekazywali wczoraj (12 października) uczniom klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu policjanci oraz nauczyciele. Była to inauguracja projektu edukacyjnego „Bezpiecznie z Sierżantem Bobrem”. Projekt, który w ubiegłym roku został pilotażowo wprowadzony w wybranych olsztyńskich szkołach, powstał dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Będzie realizowany przez cały rok. Co miesiąc policjanci będą spotykać się z uczniami klas pierwszych. W czasie dziesięciu spotkań, które przeprowadzać będą dzielnicowi, specjaliści ds. nieletnich oraz funkcjonariusze ruchu drogowego, dzieci będą miały okazję dowiedzieć się m.in., jak uniknąć pogryzienia przez psa, jak postępować w kontaktach z nieznajomym, jak postępować, będąc sam w domu. Policjanci w spotkaniach będą wykorzystywać elementarz „Bezpiecznie z Sierżantem Bobrem”, który w trakcie zajęć otrzyma każdy pierwszak regionu. Dzięki kolorowemu elementarzowi dzieci utrwalą zdobytą wiedzę.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama