UWAGA!

Bezpieczniej na wodach Warmii i Mazur

Elbląg, Bezpieczniej na wodach Warmii i Mazur
(fot. arch. portEl.pl)

Samorząd województwa podzielił 360 tys. zł między cztery oddziały Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warmii i Mazur. Coroczna pomoc z budżetu województwa zostanie przeznaczona na utrzymanie gotowości ratunkowej jednostek.

- Oprócz walorów przyrodniczych i atrakcji rekreacyjnych musimy mieszkańcom i turystom zapewnić bezpieczeństwo – mówi marszałek Jacek Protas. – Na wodzie o to bezpieczeństwo dba głównie Wodne Ochotnicze Pogotowie ratunkowe – służba, która wielokrotnie dała dowód swojego zaangażowania, skuteczności i profesjonalizmu. Dlatego, mimo że nie jest to zadanie samorządu województwa, co roku rezerwujemy w budżecie środki na pomoc dla ratowników pracujących na naszych akwenach.
       Najwięcej otrzymają oddziały WOPR z Olsztyna i Giżycka, odpowiednio 155 i 125 tys. zł. Jednostki z siedzibą w Okartowie i Elblągu zagospodarują po 40 tys. zł. Ratownicy wodni przeznaczą pozyskane fundusze głównie na utrzymanie sprzętu ratowniczego w gotowości operacyjnej, czyli przeglądy, remonty oraz zakup części zamiennych. Planowane są również kursy dla ratowników oraz profilaktyczne szkolenia dla młodzieży.
      
      
      
Biuro Prasowe Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama