UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezpieczny senior – wyzwanie dla wszystkich

 
Elbląg, Bezpieczny senior – wyzwanie dla wszystkich
fot. AD

13 czerwca w Urzędzie Miejskim obradowała Komisja ds. Rodziny i Aktywizacji Społecznej. Tematem spotkania było przygotowanie i przeprowadzenie kampanii społecznej „Bezpieczny senior”, która przestrzec ma osoby starsze przed różnego rodzaju zagrożeniami. Akcja skierowana będzie również do wszystkich mieszkańców tak, aby wskazać problemy osób starszych i skłonić elblążan do zwrócenia uwagi na potrzeby seniorów

Demografia jest nieubłagana. Społeczeństwo starzeje się i coraz szerszą grupę stanowią w nim osoby starsze. Te zmiany wymuszają podejmowanie działań skierowanych do osób starszych. Stąd właśnie zrodził się pomysł Marii Koseckiej radnej Rady Miejskiej, aby przy szerokim wsparciu i zaangażowaniu licznych organizacji i instytucji z terenu Elbląga przeprowadzić kampanię społeczną „Bezpieczny senior”.
       - Chcemy zaangażować w kampanię „Bezpieczny senior” szeroką liczbę organizacji czy instytucji, które mogą oddziaływać na świadomość elbląskich seniorów. Media, Kościół, stowarzyszenia, kluby seniora, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ZUS, to tylko niektóre z miejsc poprzez które można dotrzeć z tą akcją do najstarszych mieszkańców - wylicza Maria Kosecka radna Rady Miejskiej. - Chcemy, aby po przeprowadzeniu kampanii wśród seniorów zwiększyła się świadomość zagrożeń, jaki mogą ich spotkać. Chcemy również, aby wśród seniorów podniosło się poczucie bezpieczeństwa. Dobrze jest funkcjonować w społeczeństwie ze świadomością, że są miejsca, gdzie można zwrócić się o pomoc - dodaje Kosecka.
       W trakcie pracy komisji wyodrębniły się trzy pola, w oparciu o które można przeprowadzić kampanię „Bezpieczny senior”. Po pierwsze akcja informacyjna dotyczyć będzie tego, co senior może zrobić dla własnego bezpieczeństwa. Po drugie wskaże co dla seniorów mogą zrobić inni ludzie, np. rodzina, sąsiedzi, znajomi, przechodnie, świadkowie wydarzeń. Wreszcie po trzecie, seniorzy dowiedzą się też gdzie mogą szukać pomocy w sytuacji zagrożenia.
      
       W spotkaniu udział wzięli: Maria Kosecka (radna Rady Miejskiej), Izabela Nowaczyk (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego), Rafał Czirson (Departament Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych), Przemysław Siagło (Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej), Bożena Zgorzelska (ERKON), Stanisław Puchalski (Fundacja Elbląg), Barbara Dyrla (dyrektor Departamentu Społecznego), Jadwiga Woronowicz (Departament Społeczny), Mirosława Grochalska (dyrektor MOPS), Teresa Urban (pełnomocnik prezydenta ds. seniorów), Karina Podlaszewska (dyrektor ZUS Oddział w Elblągu), Agnieszka Cybulska (naczelnik Wydziału Organizacji i Analiz, rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Elblągu).
      
Łukasz Mierzejewski, Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • pue.zus.pl Usługi PUE są obecnie niedostępne ze względu na trwające prace serwisowe. Przepraszamy za utrudnienia. WNIOSEK;Podana informacja w WIADOMOŚCXIACH ELBLĄSKICH mija się z prawdą i rzeczywistością :) www.tv.elblag.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  TELEWIZOR(2012-06-15)
 • Bezpieczny senior" to martwy senior, ulga dla ZUS i rządu. Taką POlitykę sprzeczną z prawem, Konstytucją RP, prowadzi rząd Tuska wobec obywateli i za to POwinien Tusk stanąć przed sądem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KOKOSPOKO :)(2012-06-15)
 • Bardzo dobra inicjatywa. Ostatnio było wiele przypadków oszukiwania i naciągania ludzi starszych, dlatego taka akcja jest jak najbardziej potrzebna.
 • aero2- już nie będziesz musiał-a się wiązać z operatorem by mieć dostęp do internetu. bespłatny internet także w elblagu: aero2.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pan Interaktywny :)(2012-06-15)
 • Większość starszych ludzi doskonale potrafi się zabezpieczyć przed oszustami, a wokół tego robi się najwięcej szumu - bo to najłatwiejsze. Gorzej jest z bezpieczeństwem na poziomie socjalnym i biologicznym - dostępem do usług medycznych, opieką nad chorymi i niezdolnymi do samodzielnej egzystencji, z prawem do komunikowania się starych ludzi ze światem, z najbardziej elementarnymi potrzebami człowieka. Wiem, że to nie są łatwe tematy, bo nie ma łatwych rozwiązań, szczególnie w tym kraju, gdzie brak polityki społecznej i nigdy nie ma pieniędzy po prostu dla ludzi. .. Niemiecki czy holenderski senior ma pieniądze na opiekę - wprost z kieszeni własnej lub z budżetu państwa - bo to są także jego pieniądze. U nas od razu jest afera, bo "skąd brać"!? A z katowni q. .. ! Przecież przez całe życie płacimy wszystkie wymagane haracze i to są n a s z e pieniądze!
 • poprawka literówki: skąd? - z kątowni (nie katowni :))
 • Pani ELU ma pani 1000% rację. Nie ma w Polsce polityki pro-rodzinnej. Jest anty-rodzinna. Tusk dba o rodziny ale o swoją i rodziny kolesi. Wczoraj wróciłem z TUSKOLANDU, Warszawiacy mówią, . że takiego złego rządu NIGDY Polska nie miała. A na "naszym podwórku ", lustrzane odbicie Tuska, to Nowaczyk. Grześ niszczy rodziny w Elblągu w każdej dziedzinie życia. Kto tego nie widzi ten obudzi się z ręką w nocniku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KOKO SPOKO(2012-06-15)
 • szkoda gadać żeby zrozumieli trzeba im łopatą wyłożyć a i tak zrobią swoje a nieraz SA cwańsi od niejednego młodzika.
 • www.emeryt-polski.blogspot.com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prawda o POlsce :((2012-06-15)
 • aż tak za bardzo nie angażujcie się w ta pomoc dacie im palec wezmą cala rękę bo tylko na to czekają gdzie da się coś wyrwać dla siebie a im więcej dostają tym więcej plączą tak nauczył ich socjalizm.
 • Nareszcie ktoś w Elblągu pomyślał o pomocy ludziom starszym. pomysł nad wyraz udany. Brawo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_59680(2012-06-15)
 • Posiedzieli, pogadali, kawę wypili i się rozeszli. No to na tyle.
Reklama