UWAGA!

Bezpłatne warsztaty „Własna firma”

 Elbląg, Bezpłatne warsztaty „Własna firma”

W dniach 21-23 marca Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie, wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Elblągu, po raz kolejny organizuje bezpłatne, zajęcia warsztatowe po nazwą „Własna firma”.

Zajęcia warsztatowe są przeznaczone dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy lub innych osób, zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej.

Celem warsztatów jest wyposażenie uczestników w wiedzę dotyczącą uruchamiania, prowadzenia i rozliczania działalności gospodarczej. W ramach warsztatów uczestnicy będą mogli skorzystać z diagnostyki predyspozycji do pracy w charakterze przedsiębiorcy oraz zapoznają się m. in. z zasadami rejestracji działalności gospodarczej i nadawania numeru REGON, formami rozliczeń podatkowych z tytułu prowadzonej działalności, aktualnymi przepisami w zakresie: kontroli higieny żywności i wymogów, jakie należy spełnić podejmując działalność produkcyjną, handlową i usługową. Przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące promocji i marketingu podczas zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Zaprezentowane zostaną także zasady, stawki i formy rozliczeń z ZUS, podstawowe zasady bhp i odpowiedzialność za wykroczenia przeciwko przepisom ustawy „O promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy”. Zainteresowani uzyskaniem wsparcia finansowego poznają możliwości korzystania z funduszy unijnych, dotacji z Funduszu Pracy i z PFRON.

Zaproszeni przedstawiciele wielu urzędów i instytucji, wspierających przedsiębiorców, szczegółowo przybliżą uczestnikom zagadnienia związane z powyższą tematyką.

Warsztaty rozpoczną się 21 marca o godz.10 w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu, ul. Rawska 3 (budynek byłego gimnazjum-wejście od tyłu budynku), I piętro, pok.104.

Zapisy można zgłaszać telefonicznie pod numerem 89 524 33 40, 41 lub osobiście w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu, ul. Rawska 3, I piętro, pok.104 od poniedziałku do piątku w godz.7.30 – 15.30.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama