UWAGA!

Bitwa o Wawel na Facebooku

Popularny portal społecznościowy Facebook stał się polem bitwy zwolenników i przeciwników decyzji o pochówku pary prezydenckiej na Wawelu.

Spośród kilku stron założonych w związku z tą kontrowersyjną decyzją, dwie z nich skupiają największą liczbę adwersarzy. W momencie pisania tego tekstu strona „Tak dla pochowania Kaczyńskich na Wawelu” miała 1300 fanów, a strona przeciwników „NIE dla pochowania Kaczyńskich na Wawelu” zgromadziła ich 42 tysiące. Wśród tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym specyficznym plebiscycie, można dostrzec także wielu elblążan. Przewaga liczbowa przeciwników jest druzgocąca, chociaż wynik ten nie jest zapewne reprezentatywny dla całego polskiego społeczeństwa. Wyraża jednak niewątpliwie opinię większości młodych ludzi, którzy są głównymi użytkownikami Facebooka.
wg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wychowani na Sin City itp. , mocni w klawiaturze, niech sobie wybiorą Wirtualnego Prezydenta ale podatki będą płacić niewirtualnie.
 • Moim zdaniem decyzja o pochowaniu na Wawelu nie jest najbardziej trafna ponieważ Lech Kaczyński był bardzo z Warszawą związany zginął śmiercią tragiczną a nie bohaterską. Osobiście uważam że cmentarz na powązkach jest odpowiednim miejscem. .. .jednak skoro już padła ta decyzja to chyba nie ma sensu się kłócić i protestować. Nikomu korona z głowy nie spadnie że tam go pochowają razem z żoną (choć pochowanie Marii Kaczyńskiej na Wawelu budzi chyba jeszcze większe kontrowersje). Decyzja mniej bądź bardziej udana niepotrzebnie dzieli Polaków, którzy podobno się tak zjednoczyli w obliczu tej smutnej katastrofy śmierci prawie setki ludzi. Po co te głosowania i dyskusje kto ma racje? Chyba nie teraz na to czas. ..
 • Dokładnie tak. Skoro zapadła decyzja to uszanować ją jedynie pozostaje, a nie ponownie dawać światu przyczynek do pokazania polskiej małostkowości i pieniactwa. A skoro Wawel jest aż tak godnym miejscem to może usuńmy z niego tych, którzy zupełnie już nie zasługują by tam spoczywać. Obrońcom "godności" Wawela radzę zapoznać się z listą spoczywających tam.
 • Banda pryszczatych małolatów z wypranymi przez media mózgami, która dla poklasku zrobi wiele. Ta akcja jest tak żałosna, że brak słów - przede wszystkim odciąga uwagę od samego Katynia (tego z 1940 roku), a umniejszając postać Kaczyńskiego, który wiele zrobił dla tej sprawy wprowadza pośrednio zamęt w głowach ludzi na świecie, które o Katyniu słyszą teraz po raz pierwszy. O prawdę o Katyniu walczyło kilka pokoleń Polaków - ta haniebna akcja to przykład na to jak bezmyślni i zaślepieni potrafią być niektórzy Polacy, dla których najważniejsze jest tu i teraz, nasza partia, nienawiść do drugiego człowieka. .. Wstydźcie się ludzie, którzy poparliście tą akcję, nie mówiąc już o tych którzy ją zainicjowali - bo jest to akcja, której prędzej można by się spodziewać po pewnych haniebnych rosyjskich organizacjach niż po rodakach. Krótkowzroczność i głupota.
 • Dziś pójdziemy na 20-tą tak: Usta zamknięte żałobą. (ważne aby czarna wstęga nie zakrywała ani nosa ani brody bo możemy być potem przedstawiani jako bandyci)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Piotr Mądry(2010-04-15)
Reklama