UWAGA!

Bo chciał poznać prezydenta

 Elbląg, Bo chciał poznać prezydenta
fot. nadesłana

Wczoraj (18 grudnia) prezydent Witold Wróblewski gościł na lekcji w klasie III b w Szkole Podstawowej nr 19. Wizyta w tej klasie nie była przypadkowa. Otóż kilka dni temu prezydent otrzymał list od jednego z uczniów klasy IIIb – Allana, w którym chłopiec napisał, że bardzo chciałby poznać włodarza naszego miasta.

- Dziękuję Ci za przysłany list. Sprawił mi on bardzo dużą niespodziankę i przyjemność. Cieszę się, że chciałeś mnie poznać i że dziś możemy się spotkać – mówił prezydent Witold Wróblewski.
       Na pamiątkę spotkania prezydent przekazał chłopcu książkę z dedykacją i miejskie gadżety. Pozostałym uczniom klasy wręczył breloczki z Piekarczykiem i słodycze.
       Dlaczego autor listu chciał poznać prezydenta? Otóż chciał między innymi wiedzieć, czy łatwo jest być prezydentem Elbląga? Czy prezydent w wieku 9 lat potrafił jeździć na łyżwach oraz czy prezydent ma jakieś zwierzątko?
       Do pytań Allana chętnie dołączyli też pozostali uczniowie klasy, którzy byli między innymi ciekawi jaką książkę najbardziej lubił prezydent w dzieciństwie, czy ma rodzeństwo, kim chciał zostać, jak był małym chłopcem, czy jako dziecko uprawiał sport? Wiele pytań dotyczyło również sprawowanej funkcji – w tym jak zostać prezydentem? Pytanie to nie było bezpodstawne. Okazało się bowiem, że wielu uczniów tej klasy marzy, by kiedyś zostać włodarzami Elbląga. Jak wygląda codzienna praca prezydenta potencjalni jego następcy będą mogli zobaczyć 1 czerwca. Prezydent w Dzień Dziecka zaprosił bowiem klasę 3 b do swojego gabinetu.
       Wczorajsze spotkanie w Szkole Podstawowej nr 19 uświetniły występy artystyczne. Uczniowie klasy 3 b zaśpiewali świąteczną piosenkę i zagrali kolędę na flażoletach. Muzyczne, świąteczne życzenia przygotowały także dziewczynki z klasy 3d, które zaprezentowały się w tańcu śnieżynek oraz dzieci z klasy czwartej, które zaśpiewały kolędę.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama