UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

By poprawić komfort seniorów

 
Elbląg, By poprawić komfort seniorów
fot. nadesłana

W Elblągu rozpoczyna się realizacja pilotażowego programu wdrożenia usług teleopiekuńczych. Dziś (17 stycznia) w Olsztynie prezydent Witold Wróblewski podpisał umowę z marszalkiem województwa warmińsko - mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem na wsparcie projektu w 2018 roku.

Teleopieka stanowi jedno z narzędzi polityki społecznej. W wersji podstawowej to system przywoławczy działający w domu podopiecznego przez 24 h/dobę, 365 dni w roku. Adresatami programu teleopieki są osoby, starsze, niepełnosprawne, ale także przewlekle chore, które w ciągu dnia pozostają w domu bez opieki bliskich. W Elblągu w pilotażowym programie weźmie udział 20 osób powyżej 60. roku życia. - Każda z nich wyposażona zostanie w telefon oraz bransoletkę z przyciskiem SOS, który po naciśnięciu, w sytuacji jakiegokolwiek zagrożenia, powoduje automatyczne uruchomienie połączenia w trybie głośnomówiącym z centrum monitoringu, w którym operator zadecyduje o stosownym rodzaju interwencji. Z pewnością zwiększy to poczucie bezpieczeństwa tych osób – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.
       Nasze miasto jest jednym z 20 samorządów z całego województwa, w którym realizowany będzie program teleopieki. Łącznie w bieżącym roku na Warmii i Mazurach teleopieką objętych zostanie 400 seniorów. - Jako pierwszy samorząd w Polsce wyszliśmy z inicjatywą przeprowadzenia programu w tak kompleksowym zakresie. Cieszę się, że realizujemy go w partnerstwie z naszymi gminami. Jestem pewien, że taka forma usług sprawdzi się na Warmii i Mazurach i kolejni burmistrzowie czy wójtowie przystąpią do realizacji tego programu - zaznaczył marszałek Gustaw Marek Brzezin..
       Koszt realizacji programu w naszym mieście w bieżącym roku wyniesie 14.820 zł (zakup sprzętu i comiesięczna opłata dostępowa). Połowa tej kwoty (7.410 zł) zostanie dofinansowana z budżetu województwa warmińsko – mazurskiego.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama