UWAGA!

Byłam ofiarą przemocy...

Elbląg, Byłam ofiarą przemocy...

Taki tytuł nosi 12-stronicowa publikacja wydana przez Komendę Miejską Policji w Elblągu, skierowana przede wszystkim do osób, których przemoc domowa dotyczy lub może dotyczyć. Broszura będzie rozdawana mieszkańcom przez dzielnicowych oraz policjantów interweniujących w przypadkach domowej agresji.

Na dwunastu stronach publikacji znalazł się obszerny wywiad z anonimową ofiarą przemocy domowej. Jego autorem jest Waldemar Czerski, psycholog, pracownik Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń elbląskiej komendy.
       - Oprócz odpowiedzi na trudne pytania dotyczące tego wszystkiego, co działo się w czterech ścianach mieszkania, znajdziemy tu również psychologiczny mechanizm powstawania przemocy, a także porady, do kogo możemy zwrócić się o pomoc – mówi st. post. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - W publikacji mowa jest, również o umocowaniu prawnym, ponieważ często zdarza się, że ofiary przemocy nie wiedzą, że znęcanie się nad kimś jest przestępstwem ściganym z urzędu.
       Broszura przeznaczona jest dla osób pełnoletnich. Jej „dystrybucją" zajmą się dzielnicowi, policjanci interweniujący w przypadkach przemocy domowej, będzie również dostępna w Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej (które współpracowało przy jej wydaniu) oraz w formie elektronicznej na internetowej stronie elbląskiej komendy: www.elblag.policja.gov.pl.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama