UWAGA!

Cesarska Majówka 2013

 Elbląg, Cesarska Majówka 2013

Tegoroczny festyn rodzinny „Cesarska Majówka” odbył się na boisku sportowym w centrum Kadyn. Na obszernym placu przemaszerował na początku barwny korowód z cesarską parą i całą jej towarzyszącą świtą.

W historyczną rolę Wilhelma II wcielił się Andrzej Lemanowicz, burmistrz Tolkmicka. Uroczystość uświetniły występy orkiestry dętej, której popisy muzyczne i choreograficzne przyciągały wzrok licznie zgromadzonej publiczności. Na placu miejsce znalazło wiele stoisk handlowych i gastronomicznych, te drugie kusiły zapachami od różnorodnego jadła. Powodzeniem cieszyły się wyroby regionalne: specjały kół gospodyń wiejskich poszczególnych wsi całej gminy. Były pyszne suchaczańskie cepeliny, kadyńskie pierogi, słodkie smakołyki z Łęcza i wiele jeszcze innych oryginalnych potraw. Nie zabrakło tradycyjnej kiełbasy, kaszanki, kiszki, grochówki i oczywiście piwa.
       Atmosferę majówki urozmaicały pomysłowe konkursy, w tym plastyczne dla dzieci i śpiewacze dla wszystkich chętnych. Różnych atrakcji było wiele – dla dzieci, młodzieży i starszyzny. Nieoczekiwana zmiana pogody popsuła nieco zabawę, ale stało się to już po najważniejszych punktach bogatego programu.
       Warto obejrzeć fotorelację (85 zdjęć) dostępną w specjalnym albumie na portalu Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś Cesarska Majówka 2013. Bezpośredni link.
      

 


      
      

Sylwester M. Jarkiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama