UWAGA!

Chcę zostać policjantem!

Elbląg, „Pani komendant” Natalka
„Pani komendant” Natalka (fot. KMP Elbląg)

Dziś (24 lipca) elbląska komenda otworzyła swoje drzwi dla odwiedzających. Z możliwości podejrzenia stróżów prawa przy pracy najbardziej zadowolone były dzieci. 9-letni Krzyś zadeklarował, że też chce zostać policjantem, a Natalka z dumą pozowała do zdjęć w czapce komendanta.

Z okazji obchodzonego dziś Święta Policji elbląska komenda otworzyła drzwi dla wszystkich zainteresowanych. Goście mogli zapoznać się z miejscem pracy stróżów prawa oraz poznać specyfikę funkcjonowania jednostki. Z tej możliwości najchętniej korzystały dzieci.
       9-letni Krzyś przyszedł do komendy z mamą i bratem. Był zachwycony.
       - Najbardziej podoba mi się centrum kryminalistyczne – mówił zaaferowany. – Mogłem złożyć odciski palców. Bardzo mi się tu podoba. Chcę zostać policjantem. (zdj. niżej: Krzyś w radiowozie- fot. rp)
      

 


       - Synowie bardzo chcieli zwiedzić komendę – przyznała mama Krzysia. – W ubiegłym roku przegapiliśmy tę możliwość, teraz się udało. Krzyś chce zostać lekarzem, ale jest maniakiem policyjnym (śmiech).
       Dzieciaki mogły zobaczyć jak pracują technicy kryminalistyczni, jak wygląda Izba Dziecka, na czym polega praca członków zespołu prasowego. Mogły także wsiąść do policyjnego radiowozu. Dużą atrakcją dla dzieciaków okazał się gabinet komendanta, gdzie każdy mógł wczuć się w jego rolę i usiąść na fotelu szefa elbląskich policjantów.
       Atrakcją była też możliwość przymierzenia czapki policyjnej. W takich nakryciach głowy do zdjęć chętnie pozowały maluchy, m.in. Natalka.
       Odwiedzających po komendzie oprowadzał kom. Marek Cieślak, kierownik Izby Dziecka.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama