UWAGA!

Chore dzieci…na Start!

 
Elbląg, Chore dzieci…na Start!
fot. nadesłana

To była absolutnie wyjątkowa wizyta! Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego odwiedziły w komplecie piłkarki ręczne EKS Start. Wręczyły chorym dzieciom przepiękne, pluszowe maskotki.

Kilkanaście młodych, wysportowanych i bardzo uśmiechniętych zawodniczek elbląskiego Startu, radośnie maszerujących korytarzami szpitala, wzbudziło ogromne zainteresowanie naszych pacjentów. Celem wizyty piłkarskiej chluby Elbląga były tego dnia szpitalne oddziały, na których leczone są dzieci.
       - Chciałyśmy podarować tym dzieciom uśmiech – mówi Justyna Stelina, II trener kadry szkoleniowej klubu. – Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka, więc doskonale wiemy, że każda niespodzianka, każda radosna chwila, pomoże tym dzieciom prędzej wrócić do zdrowia. I właśnie o to nam chodziło.
       Zawodniczki Startu odwiedziły Oddziały: Pediatryczny, Niemowlęcy i Otolaryngologiczny, uszczęśliwiając swoimi podarunkami prawie 30 chorych dzieci. Rozmawiały z nimi o swojej sportowej pasji, zachęcały do aktywności fizycznej, zapraszały, oczywiście, na swoje mecze. Przede wszystkim jednak budziły wspaniałe uśmiechy i zachwyt na twarzach dzieci (a jeszcze bardziej - rodziców!).
       - Wszystkie maskotki, jakie przynieśliśmy dziś do szpitala, dostaliśmy od naszych kibiców. – mówi wiceprezes Startu Stanisław Tomczyński. – Taką wyjątkową zbiórkę zorganizowaliśmy po naszym ostatnim meczu z Koszalinem. Na nasz apel zareagowało tak wiele osób, że parkiet został dosłownie zarzucony maskotkami! Dzisiaj, oprócz szpitala, odwiedzimy także elbląski Dom Dziecka. Moje zawodniczki bardzo chętnie uczestniczą we wszelkich akcjach charytatywnych, chcą pomagać, chcą pozytywnie zaznaczyć swoja obecność w Elblągu także w sferach innych, niż sportowe. Jestem pełen uznania dla ich inicjatywy i niesłabnącego zapału.
       W imieniu wszystkich dzieci obdarowanych przez piłkarki ręczne EKS Start Elbląg najserdeczniej dziękujemy za pamięć, empatię, wrażliwość i radosna obecność na szpitalnych oddziałach. Mamy też nadzieję, że nie będzie to ich ostatnia wizyta.
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama