UWAGA!

Cierpisz przez wrastanie paznokci? Nie musisz się dłużej męczyć

 Cierpisz przez wrastanie paznokci? Nie musisz się dłużej męczyć

Wrastanie paznokci to bolesny problem. Dolegliwość ta dotyka coraz więcej osób. Ignorowanie pierwszych symptomów występowania patologii paznokcia kończy się zwykle interwencją chirurga. Przełomem w dziedzinie kosmetologii jest zastosowanie klamry korygującej. To pierwszy tego typu nieinwazyjny zabieg wykonywany w Elblągu, w Salonie Urody Marzena Gross. Jest bezbolesny, przynosi natychmiastową ulgę i gwarantuje, że problem wrastających paznokci już nie powróci.

Źle obcinasz paznokcie? Zobacz co może ci grozić
       Mnogość powodów, przez które paznokcie wrastają sprawia, że przypadłość ta dotyka coraz więcej pacjentów. Chorują zarówno kobiety, mężczyźni jak i dzieci. Co właściwie jest przyczyną wrastania paznokci? Przy tej dolegliwości często małe niedopatrzenie wyrządza wielkie szkody. Noszenie zbyt ciasnego lub źle wyprofilowanego obuwia sprawia, że płytka uciska na wał paznokciowy, w konsekwencji czego dochodzi do stanu zapalnego. W statystykach medycznych wymienia się też: pracę zawodową, przeciążenie stóp podczas treningów sportowych, silne uderzenie lub przytrzaśnięcie palców i cukrzycę. Wciąż jednak jednym z najczęstszych powodów występowania tej przypadłości, jest nieprawidłowe skracanie paznokci. Podstawowym błędem jest zaokrąglanie płytki, bądź zbyt krótkie obcięcie paznokcia. Pamiętajmy, że paznokcie stóp należy obcinać na prosto. Nie wolno pozostawiać ostrych brzegów ani nierówności.
      
       Początkowo wrastający paznokieć po prostu boli. Jest to pierwszy sygnał, że dzieje się coś złego. Następstwem przewlekłego bólu jest zaczerwienienie tkanki skórnej wokół paznokcia, występowanie wydzieliny ropnej i hipergranulacja, czyli narastanie wokół tzw. dzikie mięso.
      
       Gabinet Podologii – Zdrowe Stopy w Salonie Urody Marzen Gross

       Do tej pory powszechnie stosowaną metodą leczenia wrastających paznokci, było chirurgiczne zrywanie paznokcia. Metoda ta nie jest do końca skuteczna, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że problem powróci wraz z wyrośnięciem nowego paznokcia. Aby tego uniknąć, należy usunąć przyczynę dolegliwości.
       Przełomowym rozwiązaniem w dziedzinie kosmetologii, jest założenie na paznokieć klamry korygującej. Klamra przynosi natychmiastowe ustanie bólu, nie ogranicza sprawności ruchowej. Nie ma wielu przeciwwskazań, żeby ją użyć, jest skierowana dla alergików i diabetyków. Co więcej, działanie klamry rozpoczyna się zaraz po jej założeniu.
       Salon Urody Marzena Gross, jest w Elblągu prekursorem w zastosowaniu klamry unoszącej VHO Osthold Perfect - jedyna klamra korygująca, którą można zastosować przy stanie zapalnym. Cały system klamry wykonany jest z bezpiecznej stali chirurgicznej. Zadaniem klamry jest ściągnięcie brzegów paznokcia ku górze i skorygowanie jego dalszego, już prawidłowego wzrostu.
       Kosmetyczka - specjalista z zakresu podologii oczyszcza wał paznokciowy ze stanem zapalnym i wysiękiem ropnym. Obydwa brzegi paznokcia są podnoszone z obszaru rany, co powoduje ustanie bólu i pozwala na wprowadzenie środków przeciwzapalnych, antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Elementy klamry zostają umocowane na paznokciu przy pomocy funkcjonalnego łącznika zaciskającego wszystkie części mechanizmu. Kropla sztucznego paznokcia i opatrunek pozwalają klientowi na powrót do wykonywania codziennych czynności. Zabieg trwa 60 minut.

 


       Ciesz się pięknymi i zdrowymi stopami
       Pielęgnacja odpowiednio dostosowana do Twoich potrzeb, jest metodą na zachowanie zdrowych stóp. Systematyczność i odpowiednie dobranie kosmetyków gwarantują trwałe efekty. Salon Urody Marzena Gross oferuje profesjonalną pomoc w zwalczaniu wielu problemów stóp już u ich podłoża. Pedicure zapewnia efekt zadbanych, gładkich i delikatnych stóp na długi czas. To idealny zabieg zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Zastosowanie szerokiej gamy aromatycznych kosmetyków dedykowanych stopom lub specjalnej leczniczej linii do pielęgnacji chorych stóp sprawia, że zabiegi te są niezwykle przyjemne, odprężające lub lecznicze.
      
       Wykonujemy trzy typy pedicure: kosmetyczny, SPA i pedicure leczniczy. Ten ostatni, dla osób które mają problemy w obrębie skóry i paznokci stóp: pękające piety, wysuszona skóra na całych stopach, modzele, odciski, a także wrastanie paznokci.
       Gwarantujemy bezpieczeństwo, higienę, i sterylność wykonywanych zabiegów. Zabiegi podologiczne - wykonują kosmetyczki z wieloletnim doświadczeniem, z ukończonymi specjalistycznymi szkoleniami z zakresu podologii, mając do dyspozycji wysokiej klasy sprzęt oraz narzędzia spełniające najwyższe standardy.
       Jeśli masz problem ze skórą lub paznokciami stóp, zapraszamy na bezpłatną konsultację. Klientów z bólem, stanem zapalnym przy wale paznokcia (wrastający paznokieć) przyjmiemy w dniu zgłoszenia. Bezpieczeństwo i zadowolenie naszych klientów to dla nas priorytet.
      
      

Gabinet Podologii - zdrowe stopy
       Salon Urody Marzena Gross
       Elbląg, ul. Nitschmanna 20-22 I piętro
       tel. 55 236 22 88 klienci z bólem - zgłoszenie do godz. 12 - wizyta tego samego dnia
       www.salonurody.pl
      

       ----------- Reklama -----------

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie