UWAGA!

Co dalej ze ścieżką rowerową z Elbląga do Pogrodzia?

 Elbląg, Droga krajowa nr 504,
Droga krajowa nr 504, fot. Michał Skroboszewski. archiwum portEl.pl

Dopiero w kwietniu 2023 roku mają zakończyć się prace projektowe dotyczące budowy ścieżki rowerowej z Elbląga do Pogrodzia, wzdłuż drogi nr 504. Inwestycja ma ruszyć najwcześniej jesienią przyszłego roku lub wiosną 2024 roku.

Nasza redakcja otrzymała właśnie odpowiedzi na pytania, jakie w sprawie budowy ścieżki rowerowej w ciągu drogi nr 504 wysłaliśmy do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

- Zadanie to jest obecnie na etapie projektowania. Zakończenie projektu wraz z decyzją na realizację inwestycji drogowej planowane jest na koniec kwietnia 2023 r. - informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich. - ZDW będzie ubiegał się o finansowanie zadania z KPO (Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności) lub – gdyby starania te nie przyniosły skutku – z budżetu województwa w latach kolejnych w zależności do możliwości finansowych.

ZDW w Olsztynie dodaje, że „w przypadku ukończenia etapu projektowania w planowanym terminie i pozyskania środków z KPO, rozpoczęcie robót możliwe jest w okresie jesień 2023/wiosna 2024”.

Przypomnijmy, że część prac projektowych, dotyczących odcinka w granicach Elbląga, wykonuje miejski samorząd. Elbląska część, jak informował nas w ostatnich dniach Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego, jest na ukończeniu. - W tej chwili procedowane jest pozwolenie na budowę dla tej ścieżki, w granicach administracyjnych miasta – przekazał naszej redakcji.

Sama inwestycja, jak będą już na nią pieniądze, projekt i pozwolenie na budowę, ma potrwać dwa lata. Wychodzi więc na to, że rowerzyści pojadą ścieżką z Elbląga do Pogrodzia nie wcześniej niż w 2025 lub 2026 roku.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama