UWAGA!

Co tam orkan, dzieci czekają!

 Elbląg, Popołudnie pełne miłości...
Popołudnie pełne miłości... (fot. Anna Dembińska)

Wolontariusze, studenci, a także motocykliści, którzy nie wystraszyli się porywistego wiatru i zacinającego śniegu, ruszyli dziś (6 grudnia) z prezentami do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kasprzaka. Kołdry i kolorowe poduchy na pewno sprawią, że maluchom będzie ciepło w zimowe noce. A czekoladowe mikołaje już dziś osłodziły wieczór. Zobacz fotoreportaż

Nie wszystkie dzieci mogą w gronie kochających ich bliskich cieszyć się przedświątecznym czasem. W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kasprzaka na uśmiech, miły gest, czułe przytulenie czekają dzieci zapomniane, dotknięte wieloma chorobami. Dom prowadzą Siostry Zakonne ze Zgromadzenia św. Jadwigi, które oddają swoim małym podopiecznym całe serce. Podpowiedziały więc św. Mikołajowi, czego "ich" dzieciaczkom brakuje i co wywołałoby uśmiech na ich twarzyczkach. I spełniło się!
       - DPS przy ul. Kasprzaka wspieramy nie tylko od święta – zapewnia Gabriela Zimirowska, szefowa Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. - Wolontariusze spędzają tam każdą wolną chwilę i umilają czas dzieciom. A tych siostry mają pod opieką 44. Z różnymi schorzeniami. Z różnymi potrzebami. Na pewno jednak wszystkie czekają na Świętego Mikołaja więc postanowiliśmy zorganizować niespodziankę. Po konsultacji z siostrą - dyrektor ustaliliśmy, co trzeba zakupić – kontynuuje. - Pieniądze na ten cel pozyskaliśmy m.in. z kiermaszu ciast zorganizowanego przez studentów PWSZ, dzięki uczniom Technikum Mechanicznego, SP nr 1 oraz innych elbląskich szkół. W sumie udało się zebrać prawie 2 tys. zł. Zakupiliśmy dużo, może niestandardowych, ale niezwykle potrzebnych maluchom z Kasprzaka rzeczy. To ciepłe kołdry, poduchy, kolorowa pościel – wylicza szefowa RCW. - Są też słodycze i owoce. Żeby dzieciaczkom było słodko, zdrowo i wygodnie.

  Elbląg, Prezenty przyjechały na Kasprzaka m.in. na motocyklach, tak, jak ten pluszak
Prezenty przyjechały na Kasprzaka m.in. na motocyklach, tak, jak ten pluszak (fot. AD)


       Góra prezentów trafiła dziś do małych podopiecznych sióstr św. Jadwigi. Przewieźli je wolontariusze, a także motocykliści z Grupy Elbląg, którzy wielokrotnie pokazali, że mają wielkie serca. Wcześniej obdarowywali wychowanków Domu Dziecka przy ul. Chrobrego i wiadomo już, że w najbliższą niedzielę znów ich odwiedzą. Tymczasem w dzisiejsze popołudnie worki z upominkami zawieźli na Kasprzaka. Radość była wielka. Wzruszona siostra - dyrektor Halina Rydzy dziękowała i oprowadzała po Domu. Maluchy zostały dziś obdarowane prezentami, mogły również liczyć na uściski i przytulenie. Ciepłem otuliły się wszystkie serca.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama