UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co tam orkan, dzieci czekają!

 
Elbląg, Popołudnie pełne miłości...
Popołudnie pełne miłości... (fot. Anna Dembińska)

Wolontariusze, studenci, a także motocykliści, którzy nie wystraszyli się porywistego wiatru i zacinającego śniegu, ruszyli dziś (6 grudnia) z prezentami do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kasprzaka. Kołdry i kolorowe poduchy na pewno sprawią, że maluchom będzie ciepło w zimowe noce. A czekoladowe mikołaje już dziś osłodziły wieczór. Zobacz fotoreportaż

Nie wszystkie dzieci mogą w gronie kochających ich bliskich cieszyć się przedświątecznym czasem. W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kasprzaka na uśmiech, miły gest, czułe przytulenie czekają dzieci zapomniane, dotknięte wieloma chorobami. Dom prowadzą Siostry Zakonne ze Zgromadzenia św. Jadwigi, które oddają swoim małym podopiecznym całe serce. Podpowiedziały więc św. Mikołajowi, czego "ich" dzieciaczkom brakuje i co wywołałoby uśmiech na ich twarzyczkach. I spełniło się!
       - DPS przy ul. Kasprzaka wspieramy nie tylko od święta – zapewnia Gabriela Zimirowska, szefowa Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. - Wolontariusze spędzają tam każdą wolną chwilę i umilają czas dzieciom. A tych siostry mają pod opieką 44. Z różnymi schorzeniami. Z różnymi potrzebami. Na pewno jednak wszystkie czekają na Świętego Mikołaja więc postanowiliśmy zorganizować niespodziankę. Po konsultacji z siostrą - dyrektor ustaliliśmy, co trzeba zakupić – kontynuuje. - Pieniądze na ten cel pozyskaliśmy m.in. z kiermaszu ciast zorganizowanego przez studentów PWSZ, dzięki uczniom Technikum Mechanicznego, SP nr 1 oraz innych elbląskich szkół. W sumie udało się zebrać prawie 2 tys. zł. Zakupiliśmy dużo, może niestandardowych, ale niezwykle potrzebnych maluchom z Kasprzaka rzeczy. To ciepłe kołdry, poduchy, kolorowa pościel – wylicza szefowa RCW. - Są też słodycze i owoce. Żeby dzieciaczkom było słodko, zdrowo i wygodnie.

  Elbląg, Prezenty przyjechały na Kasprzaka m.in. na motocyklach, tak, jak ten pluszak
Prezenty przyjechały na Kasprzaka m.in. na motocyklach, tak, jak ten pluszak (fot. AD)


       Góra prezentów trafiła dziś do małych podopiecznych sióstr św. Jadwigi. Przewieźli je wolontariusze, a także motocykliści z Grupy Elbląg, którzy wielokrotnie pokazali, że mają wielkie serca. Wcześniej obdarowywali wychowanków Domu Dziecka przy ul. Chrobrego i wiadomo już, że w najbliższą niedzielę znów ich odwiedzą. Tymczasem w dzisiejsze popołudnie worki z upominkami zawieźli na Kasprzaka. Radość była wielka. Wzruszona siostra - dyrektor Halina Rydzy dziękowała i oprowadzała po Domu. Maluchy zostały dziś obdarowane prezentami, mogły również liczyć na uściski i przytulenie. Ciepłem otuliły się wszystkie serca.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama