UWAGA!

COP dla aktywnych

Jesteśmy po to, żeby wspierać aktywnych ludzi - mówi Adrian Greczycho, koordynator nowopowstałego Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu. COP zaprasza do współpracy szczególnie grupy nieformalne i małe stowarzyszenia.

COP tworzy konsorcjum czterech organizacji: Stowarzyszenia Elbląg-Europa, Komendy Hufca ZHP Elbląg, Elbląskiego Stowarzyszenie Amazonek oraz Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej. Każdy, kto ma pomysł, poszukuje wsparcia w jego realizacji, jest mile widziany w centrum. Koordynator oraz wolontariusze odbierają telefony, umawiają się z organizacjami na spotkania i tworzą bank informacji na temat organizacji trzeciego sektora w Elblągu.
     Koncepcja Centrum oparta jest na standardach wypracowanych w 2006 roku przez Radę Elbląskich Organizacji Pozarządowych. Dzięki dotacji Urzędu Miejskiego możliwe było jej urzeczywistnienie.
     - Niewielkim organizacjom i grupom staramy się zapewnić miejsce na spotkania – mówi Adrian Greczycho. - Udostępniamy ksero, faks, drukarkę, komputer, Internet, a także wspieramy w pisaniu projektów.
     COP znajduje się przy ul. Komeńskiego 42. Działa od poniedziałku do piątku w godz. 9-18, w soboty w godz. 9-17. Więcej informacji - tel. 055 642 44 25 oraz www.cop.elblag.pl.
     
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W tekście jest kilka błędów niestety. Przede wszystkim nie żadne nowopowstałe Centrum Organizacji Pozarządowych, gdyż COP istnieje w Elblągu od 2003 roku i było prowadzone przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Po drugie wsparcie oferowane obecnie organizacjom przez konsorcjum ma nie wiele wspólnego z COPem, gdyż jest inkubator pozarządowy, ktory skupia się wyłącznie na małych organizacjach i grupach nieformalnych. Po trzecie standardy COP zostaly wypracowane przez ESWIP w 2005 roku w ramach projektu "W stronę porozumienia" finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. To o czym wspomina autor tekstu, w oparciu o co funkcjonuje obecny COP, to strategia sektora pozarządowego w Elblągu wypracowana przez elbląskie organizacje pozarządowe w ramach projektu "Toward the Transparency of Cooperation" realizowanego przez ESWIP, a współfinansowanego przez Komisję Europejską. Tak więc bardzo proszę o podawanie prawdziwych informacji.
 • WojŁawrynowicz Drogi anonimie dziękuje za uzupełnienie informacji i skorygowanie błędów. Szkoda, że się nie podpisałeś, bo nie wiem, komu podziękować. Acz w twoim sprostowaniu, tez niestety jest też kilka błędów i nieścisłości. Ad.1. COP jest to nowo powstałe centrum w tej formule, pod nowym adresem i egidą konsorcjum i z tym zakresem oferty. Ad.2 Nowy COP nie skupia się wyłącznie, na małych organizacjach i grupach nieformalnych. Acz są one głównym adresatem wsparcie, gdyż najbardziej tego potrzebują. Duże i silne organizacje radzą sobie lepiej. Anonimie bardzo ładnie piszesz o ESWIPie. Ja też mam wielkie uznanie dla jego dokonań i pracy. I mam nadzieje, że trzymając się swojej misj i: ,,Budowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez wspomaganie, integrację i promocję organizacji pozarządowych działających na terenie Elbląga, regionu elbląskiego, województwa warmińsko-mazurskiego” i celów stowarzyszenia,a szczególnie jednego z celów:,,... Współpraca z instytucjami samorządowymi, państwowymi, organizacjami społecznymi działającymi w zakresie objętym celami Stowarzyszenia.” ESWIP będzie wspierał działania i współpracował z konsorcjum dla dobra elbląskich organizacji pozarządowych i mieszkańców Elbląga. Pozdrawiam cała ekipę ESWIPu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-03-18)
 • nie rozumiem-nowe miejsce te same zadania - czy to zanaczy że powstały nowe posadki bez konkretnego adresu... coś tu śmierdzi...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egu 07(2007-03-18)
 • WojŁawrynowicz egu o7- każdy mierzy swoja miarą. Smutny jest twój świat. Zapraszam do COP tam uzyskasz wszelkie informacje. I proszę nie obrażaj ludzi, którzy gro swojego czasu poświęcają na prace społeczną. Znam ludzi prowadzących COP i ich szanuje. W Elblągu jest wielu prawych i uczciwych ludzi. I nie każde działanie jest oszustwem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-03-18)
 • No i bardzo dobrze. Jeżeli jednak można coś podpowiedzieć - to forma w której zachęcacie ludzi młodych do tworzenia własnych interesów jest mało czytelna. Skoro na to się zdecydowaliście to proponuję aby tym młodym wskazać dziedziny, tematy, a przede wszystkim nisze rynkowe do realizacji własnych przedsięwzięć. Nie są to z mojej strony uszczypliwości i proszę tego tak nie przyjmować. Niestety CI najlepsi albo wyjechali albo już dawno pracują i nie potrzebują takiego wsparcia. A dziedzin do zagospodarowania jest wiele - mieszkalnictwa totalnie jęte, tworzenie różnorodnych baz danych do zarządzania no i oczywiście cala sfera turystyki i rekreacji, która totalnie leży i kwiczy - a to wstyd wielki W TAKIM MIEJSCU.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-03-18)
 • Ja bym tu nie szukał sensacji, powstał jakiś nowy twór który chce zająć się słabymi i nowymi. Jeżeli będą z tego jakieś fajne efekty to czemu nie. Byle tylko nie okazało się że słabym się nie chce, a w tym samym czasie ci "silni" pozostaną bez pomocy. Dzwoniłem tam raz, bo chciałem się zgłosić na szkolenie. Odebrała jakaś Pani z Centrum Mediacji i powiedziała ze nie wie o żadnym szkoleniu. Podała mi komórkę i kazała dzwonić do osób "decyzyjnych". Ja jestem wlaśnie ten nowy i słaby i nie stać mnie na połączenie komórkowe:( Zenek Skrzyniecki
 • miałem to samo,pani burczała że nikogo nie zawoła to cop czy inna organizacja??
 • To jeden z członków konsorcjum, więc COP powinien go interesować, ale wygląda na to że to konsorcjum to sztuczny twór, który potrzebny był tylko do wygrania konkursów. Teraz COP interesuje się tylko Elbląg Europa, pozostali partnerzy nie są aktywni Zenek
 • hm czyli wygląda na to że COP istnieje... trzeba go tylko treścią wypełnić
Reklama