UWAGA!

Coś dla starszych

 Elbląg, Targi Seniora odbywały się w CSE Światowid, jednostka ta była także ich organizatorem
Targi Seniora odbywały się w CSE Światowid, jednostka ta była także ich organizatorem (fot. Anna Dembińska)

Mogli zasięgnąć porady miejskiego rzecznika konsumentów, przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego, stworzyć kartkę świąteczną czy obejrzeć artystyczne i wokalne występy. To wszystko i jeszcze więcej czekało na tych, którzy przyszli na tegoroczne Targi Seniora (10 grudnia), organizowane przez CSE Światowid. Zobacz więcej zdjęć.

Targi Seniora – Teraz My! zorganizowane zostały po raz trzeci. Jak wyjaśniała Teresa Urban, pełnomocniczka prezydenta ds. seniorów, w zamyśle chodziło o to, aby przedstawić ludziom starszym ofertę różnorodnych firm, stworzyć przestrzeń, w której mogą zasięgnąć informacji od przedstawicieli instytucji publicznych. Jednocześnie, właśnie dzięki takim targom, seniorzy mają szansę zaprezentować to, czym zajmują się w organizacjach oraz klubach seniorskich.

- W tym roku pewną trudnością jest remont prowadzony w CSE Światowid, dlatego cieszymy się, że mimo wszystko udało się je zorganizować – mówiła Teresa Urban.

Kogo mogli spotkać ci, którzy zdecydowali się przyjść na tegoroczne targi? M.in. przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Skarbowego czy policji. Udzielali oni odpowiedzi na tematy nurtujące uczestników tego wydarzenia. Wśród nich był Paweł Rodziewicz, który jest miejskim rzecznikiem konsumentów.

- Seniorzy są największą grupą społeczną, z jaką mam okazję spotykać się na swoich dyżurach, ponieważ to właśnie ją najczęściej dotykają nieuczciwe praktyki rynkowe. Bardzo często takie osoby padają ofiarą nieuczciwych sprzedawców bezpośrednich, czy to na pokazach, czy u siebie w domu – mówił podczas targów. - Miejski rzecznik konsumentów ma za zadanie pomóc takiej osobie odstąpić od umowy i tym samym uniknąć negatywnych skutków jej podpisania.

Jak wspomniał Paweł Rodziewicz ilość osób poszkodowanych przez sprzedawców na pokazach znacząco zmalała.

- W porównaniu do ubiegłego roku liczba ta zmniejszyła się dziesięciokrotnie. Być może jest to skutek licznych akcji o charakterze informacyjno- edukacyjnym, efekt działań wspólnych z policją, inspekcją handlową, służbą celno- skarbową – opowiadał.

Jak mówił sporym problemem są tzw. oszustwa energetyczne, zjawisko to nasiliło się w ostatnim czasie.

- Od niedawna zmagam się z kolejną plagą umów zawieranych w nieuczciwy sposób przez akwizytorów, którzy odwiedzają domy głównie starszych osób i podpisują z nimi umowę na świadczenie usług dostawy prądu i gazu, wprowadzając klientów w błąd co do podmiotu, z którym zawierają umowę bądź też samej treści umowy – wyjaśniał.

Targi Seniora to także występy artystyczne, pokaz jogi, prelekcje czy warsztaty. W ramach tegorocznego wydarzenia chętni mogli wykonać własną kartkę świąteczną techniką scrapbookingu. 

- Polega ona na wycinaniu elementów, sklejaniu ich razem, domalowywaniu, dodawaniu innych, drobnych elementów. Chodzi o to, aby kartka wykonana w ten sposób była bardziej przestrzenna – tłumaczyła Agnieszka Warsza z CSE Światowid, która pomagała uczestnikom tych zajęć.

Warto dodać, że jednostka ta prowadzi regularne zajęcia dla seniorów, chętni znajdą więcej informacji w tekście "Z rękodziełem na co dzień".

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Co takiego ,w tym budynku wy chcecie tylko pokazać że coś robicie. Może pora zasięgnąć informacji jak inne miasta dbają i co robią dla seniorów. Elbląg cinizna.
  • Czy w Elblągu jest Klub Studencki - nie ma, a powinien być. Czy w Elblagu jest Klub Seniora - nie ma, a powinien być. A przeciez mowi się, że Elblag to miasto mlodzieży i emerytów Warto by wladze Elblaga nie wykrecaly się brakiem pieniedzy spowodowanym zadluzeniem Sloniny, tylko wyszly poza standard prowincjonalnego miasta, mamy już 2020 prawie rok, a nie polowę lat 60 tych. Nie bujcie się kontaktować z wladzami Trojmiasta i brać przyklad z lepszych.
  • No wreszcie coś dla seniorów!
  • to ja słyszalam że też do seniorów dzwonią (np. geria medica)i pod płaszczykiem zaproszeń na bezpłatne badania nakłaniają do zakupu pakietów medycznych za kilka tysiaków które oczywiście nie są warte takiej sumy
Reklama