UWAGA!

Czas znienawidzić nienawiść

 Elbląg, Czas znienawidzić nienawiść
(fot. nadesłana)

We wtorek, 23 lutego, o godz. 11 w sali koncertowej w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się spotkanie pt. „Znienawidź nienawiść”. Młodzi elblążanie przygotowali wernisaż zdjęć i debatę. A wszystko po to, aby przeciwdziałać mowie nienawiści.

Pionierzy Równości to projekt realizowany w Elblągu od listopada. Promuje on tolerancję i równość.
       - Uczestnicy wzięli udział w wielu szkoleniach. „Znienawidź nienawiść” to także część procesu edukacji – mówi Michał Pawłowski, koordynator projektu Pionierzy Równości - Organizując wydarzenie, Pionierzy mogli wykorzystać swoją wiedzę teoretyczną i sprawdzić swoje umiejętność praktyczne. To dla nich duże doświadczenie.
       Spotkanie dla młodzieży pt. „Znienawidź nienawiść” jest finalnym punktem projektu. Na nim Pionierzy Równości zaprezentują wystawę fotografii, które ukazują m.in. problem homofobii, rasizmu czy dyskryminacji religijnej. Zdjęcia zostały stworzone przez uczestników i Katarzynę Gwizdoń-Ciachorowską.
       Zaproszono również gości, którzy na co dzień walczą z nienawiścią. Wezmą oni udział w debacie pt. „Jak to jest być hejtowanym?”. Wśród prelegentów znajdą się:
       - Lubne Raad Al- Hamdani. Pół-Polka, pół-Irakijka. Urodziła się w Iraku, lecz od 9 lat mieszka w Warszawie i pracuje jako lekarz. Lubna jest także działaczką przeciwdziałającą mowie nienawiści i koordynatorką projektu #muzułmanki_warszawianki.
       - Wojciech Rudnicki. Z wykształcenia psycholog, elbląski radny i działacz przeciw hejtowi.
       - Anna Strzałkowska. Członkini zarządu Stowarzyszenia Tolerado na rzecz osób LGBT, od kilku lat aktywnie działającą na rzecz środowisk homoseksualnych. Pracuje na Uniwersytecie Gdańskim jako socjolożka i psycholożka.
       Podczas wydarzenia każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w rozmowie i wyrazić swoją opinię.
       - Warto uczestniczyć w takich spotkaniach. Trzeba uświadamiać społeczeństwo – mówi Lubne Raad Al- Hamdani, prelegentka. - Nienawiść i strach przed osobą, która się od nas różni, są spowodowane niewiedzą. Rozmowa z drugim człowiekiem uświadamia i daje szansę obalić stereotypy.
      
       Harmonogram wydarzenia:
       11:00 – 11:15 - Wystawa zdjęć promujących równość i tolerancję wykonana przez uczestników projektu „Pionierzy Równości”.
       11:15 – 11:25 - Otwarcie wydarzenia i prezentacje efektów projektu „Pionierzy Równości”.
       11:25 – 12:20 – Debata pt. „Jak to jest być hejtowanym?”.
       12:20 – 12:30 - Podziękowania dla uczestników projektu.
       12:30 – 12:40 - Projekcja spotu przeciwdziałającego mowie nienawiści, który został wykonany przez uczestników projektu Pionierzy Równości.
      
       Wystawę w Ratuszu Staromiejskim można zobaczyć tylko 23 lutego. Następnie zdjęcia będą wystawiane w elbląskich szkołach. Wstęp jest bezpłatny.
      
Anna Kaniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • .. .czyli jak wyrwać państwową kasę na bzdury !
 • Derlukiewicz ten to dopiero pluł jadem i nienawiścią na PiS - to mistrz niedościgniony
 • jak psycholożka, to i lekarka, a nie lekarz!
 • marsze #KOD tam to dopiero HEJT i mowa nienawiści płynnie
 • Czy to nie są przypadkiem ci co popierają gejów i islamizacje Europy?
 • W imię czego mam "tolerować" zalew terrorystów na Europę ? W imię czego mam "tolerować" dewiacje i wynaturzenia ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  2
  hrabia_George(2016-02-22)
 • Założona przez Georga Sorosa Fundacja Batorego wspiera działanie programu Obywatele Dla Demokracji. Z Funduszy EOG) wypłacane są środki w wys. od 50 tys. do 350 tys. złotych na działania mające na celu: Partycypacja obywatelska (wsparcie organizacji lewicowych), Kontrola obywatelska (kontrola instytucji publicznych), Zwalczanie dyskryminacji (walka z Wolnością Słowa), Wykluczenia społeczne (wsparcie dla środowiska LGBT). Rozsiane po całym świecie organizacje Georga Sorosa walczą z patriotyzmem, nacjonalizmem, prawem do posiadania broni i odbierają ludziom wolność krok po kroku. Ograniczając wolność słowa wprowadzają nas w Orwellowski Świat, w którym mówienie prawdy staje się „myślo-zbrodnią” opisaną w wizjonerskiej powieści Georga Orwella „Rok 1984”.
 • Soros lubi niszczyć wszystko co dobre i wartościowe pod przykrywką wielkich haseł.
 • Rysiu Petru was sponsoruje?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  wqrwqr(2016-02-22)
 • ElaC Brzydkie słowo dwa razy obok siebie - fatalny przekaz tylko wzmacnia fatalne słowo. :/ Hasło naprawdę chybione. Szkoda. Przekaz w kampaniach społecznych, czy jednorazowych wydarzeniach powinien być pozytywny, a nie negatywny, nienawistny. Tak więc młodzieży ten egzamin raczej nie wyszedł. Co do informacji - nie wiemy, jaka to młodzież, czy się uczy, czy pracuje, ile osób pracuje w projekcie, dlaczego w takich godzinach wydarzenie się odbywa i dla kogo jest przygotowane? Czyżby sztuka dla sztuki?
 • Kompletnie nietrafiona nazwa. .. ."Znienawidź nienawiść ". .. ..
 • dlaczego ta mlodziez broni ciapatych terrorystow? czy oni sa w pelni swiadomi kogo bronia? czy zycie im nie mile? na wielu filmikach imigranci mowia wprost ze beda zabijac niewiernych allahowi. mowia ze przejma niemcy i ze beda zapladniac niemieckie kobiety. nie wiem jak bardzo trzeba miec zryty beret zeby ich bronic i wpuszczac do wlasnego kraju. oni nawet otwarcie mowia ze nie ebda pracowac i zadaja aby na nich lozyc. tym czasem dzis w radiu slyszalem ze na tym spotkaniu bedzie jakas lezbijka i muzlulmanka. ja sie pytam kto sponsoruje to pranie mozgu tych mlodych ludzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  cycuszki(2016-02-22)
Reklama