UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy jest rada na matury?

 
Elbląg, Czy jest rada na matury?
fot. Anna Dembińska, arch. portel

Ważą się losy maturzystów. Mimo trwającego strajku nauczycieli w elbląskich szkołach średnich zaplanowano rady klasyfikacyjne. Większość z nich nie przyniosły jednak rezultatu. Szansa, by matura odbyła się planowo, istnieje na pewno w III i IV LO, gdzie dziś zajęcia odbyły się według planu.

Jak udało nam się dowiedzieć, w III LO matura nie jest zagrożona, oceny są już wystawione, a dziś po południu zostanie podjęta uchwała klasyfikacyjna rady pedagogicznej. Oceny też są już zatwierdzone w IV LO, gdzie też odbywają się zajęcia.
       Inaczej sytuacja ma się w pozostałych placówkach. W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych wczorajsza rada pedagogiczna się nie odbyła. Nie wziął w niej udziału żaden nauczyciel. - Kolejną radę zaplanowaliśmy na jutro. Czekamy też na decyzję rządu w sprawie zmiany prawa oświatowego, być może wtedy zwołanie kolejnej rady nie będzie konieczne – mówi Mariola Witomska, dyrektor ZSTI.
       W Zespole Szkół Technicznych wczorajsza rada klasyfikacyjna również zakończyła się fiaskiem. Nie zebrała się na nią wymagana liczba pedagogów. Kolejny termin rady wyznaczono na czwartek. - Oceny w naszej szkole są już wystawione, ale niezatwierdzone – informuje Anna Pietrzak, wicedyrektor placówki.
       W II Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Mechanicznych rada również nie osiągnęła quorum i do klasyfikacji nie doszło. Z kolei w I Liceum Ogólnokształcącym rada klasyfikacyjna ma odbyć się dziś o godz. 16.
       Jak zapowiada www.rmf24.pl, rząd planuje pilną nowelizację prawa oświatowego, która ma umożliwić wszystkim maturzystom przystąpienie do egzaminu dojrzałości mimo problemów z klasyfikacją uczniów spowodowanych trwającym strajkiem nauczycieli. "Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że może chodzić o umożliwienie klasyfikowania maturzystów przez samych dyrektorów, w przypadku trudności ze zwołaniem rad pedagogicznych" czytamy na www.rmf24.pl.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama