[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy pieniądze powrócą do nauczycieli?

 
Elbląg, Czy pieniądze powrócą do nauczycieli?
fot. Anna Dembińska, arch. portel

Maj będzie trudnym miesiącem dla większości nauczycieli. Na początku miesiąca na ich konta wpłynęła wypłata pomniejszona wskutek strajku o dwie trzecie. Reszta pieniędzy pozostała do dyspozycji dyrektorów, którzy określą, w jaki sposób ma zostać rozdysponowana. Jaki pomysł na to mają elbląscy dyrektorzy?

Zgodnie z obowiązującym prawem za okres strajku nie przysługuje wynagrodzenie, jednak miasto przekazało dyrektorom elbląskich szkół pełną pulę pieniędzy na wynagrodzenia nauczycieli. Nauczyciele otrzymali niższe pensje, pomniejszone o dni, w których strajkowali, jednak część pieniędzy będą mogli odzyskać w formie wynagrodzenia za zajęcia dodatkowe.
       - Będziemy musieli ustalić formę rozdysponowania tych pieniędzy tak, by wszystko przebiegło zgodnie z prawem – mówi Mariusz Bachanek, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu. - Najpierw trzeba będzie zdiagnozować potrzeby uczniów, zgodnie z którymi zostaną zaplanowane dodatkowe zajęcia. To potrzeby uczniów będą wyznacznikiem, jakie dodatkowe zajęcia pojawią się w planie pracy szkoły. Myślę jednak, że temat rozdysponowania tych pieniędzy poruszony zostanie dopiero jesienią, ponieważ obecnie w naszej szkole zajęć jest niewiele - trzecie klasy przebywają na praktykach a czwarte już skończyły szkołę.
       Co ciekawe, z puli pieniędzy będą mogli skorzystać również nauczyciele, którzy nie brali udziału w strajku. - Nie wydaje mi się to sprawiedliwe, ale przecież trzeba ich jakoś nagrodzić – mówi nauczycielka elbląskiej szkoły podstawowej. - Zostaliśmy poinformowani, że istnieje możliwość zwrotu części pieniędzy, jeśli poza godzinami pracy odpracujemy to w formie zajęć dodatkowych. Dyrekcja podkreśliła, że muszą być to zajęcia przedmiotowe, na które będzie zapotrzebowanie. My, nauczyciele zastanawiamy się, czy przeprowadzenie takich zajęć jest w ogóle realne, biorąc pod uwagę brak warunków. Nasza szkoła jest przepełniona – dodaje. - Brakuje wolnych gabinetów, poza tym uczniowie w planie lekcyjnym mają wystarczająco dużo zajęć, popołudniami mają często zaplanowane zajęcia pozaszkolne. Nie mają zwyczajnie czasu, siły i chęci, by wziąć udział w dodatkowych zajęciach, stąd uważam, że większość nauczycieli zwyczajnie sobie te zajęcia odpuści.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Radzę zrobić artykul o tym jak miasto wydaje pieniądze na artykuły sponsorowane na Facebooku i z jakich to pieniędzy jest finansowane oraz jakie są plusy tych postów tzn zasięg ilość wejść wszystko czarno na białym. Facebook generuje raporty. Można je dostać od ręki. Urząd jest publiczny. Posty publiczne. To z jakiej puli pomiędzy jest brana kasa na posty sponsorowane miasta Elbląg na Facebooku. Liczę że ktoś się tym zajmie bo jak padły pytania na Facebooku to miasto milczy jak grób
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 5
  (2019-05-07)
 • Popieram nauczycieli żeby nie było ale dziwi mnie że mają pretensje o obniżeniu wynagrodzenia. Przecież każdy n-ciel przystępujący do strajku chyba poświęcił minutę na sprawdzenie "Ustawy o rozwiązywaniu. .. " i znał konsekwencje. Patrząc z boku to mało kto by pracował jeżeli strajk byłby płatny. Myślę, że dyrektorzy obmyślą dobre rozwiązania ale np. zwiększenie dodatku motywacyjnego jak to planują w stolicy byłby dalece niesprawiedliwy i nie etyczny celem wyrównania wynagrodzenia po strajku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  54 10
  sasanka(2019-05-07)
 • Proponuję, aby część pieniędzy przekazać na dodatki motywacyjne dla administracji i obsługi. Dla nas każde 100 zł to już coś. Jesteśmy na każde zawołanie dyrekcji i nauczycieli, a nikt o nas nie dba.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  65 15
  (2019-05-07)
 • wydaje mi sie że teraz nauczyciele doszli do wniosku po co strajk skoro w porfelu mam pustki ale to jest życie prawo a prawa nie można łamać skoro się nie należy to na siłę nie wolno dawać i szukać dodatkowych zajęć w szkole aby wyrównać stratę przecież wiedzieli że nie dostaną kasy za strajk są dorośli i wiedzieli że nie dostaną pieniędzy za strajk trzeba było nie strajkować a teraz takie szukanie na siłę kasy aby wyrównać stratę ten kto namawiał na strajk ten kto namawiał pokryć straty niestety tak to powinno wyglądać przecież na siłę nik nie namawiał do strajku mogli nie strajkować jak inni nauczyciele to by była cała pensja takie jest prawo a prawa trzeba szanować i wykonywać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  51 12
  BARBI(2019-05-07)
 • Czyli jednak ratusz ma kasę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 7
  Elg.(2019-05-07)
 • To jest niesprawiedliwe życiowo podejście do wypłacania nauczycielom całych pensji. To będzie potwierdzenie zasady - czy się stoi czy się leży pensja cala się należy. Nie ,nie tędy droga , nauczyciele wiedzieli co robią są dorosłymi osobami, wierzyli Z N P to niech im ten ze związku zapłaci. Nauczyciele fali się wciągnąć w politykę jak dzieci i zrobili źle wobec dzieci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  73 14
  (2019-05-07)
 • Czyli nasza europejska władza w mieście przekazała pieniądze za okres strajku do szkół i zostawiła dyrektorów z problemem obejścia prawa Teraz jeszcze szukajcie dodatkowych zajęć bo dzieciaki mają gdzieś wakacje i wolą uczestniczyć w tych śmiesznych szopkach politycznych POGRATULOWAĆ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47 11
  Z i e l a r z (2019-05-07)
 • Nic nie zapłacić nauczycielom będzie to nauczka na drugi raz się zastanowia co robią i czym to grozi. Zadnych zajec dodatkowych.Malo kasy puszki zbierać, złom. Przecież maja fundusz zwiazkowy a nie to skopac d .tym ze związku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43 30
  (2019-05-07)
 • Nie mamy pretensji, nie upominamy się o te pieniądze. To media rozdmuchują sprawę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 6
  N-l(2019-05-07)
 • a z jakiej racji płacić za niewykonaną pracę zaraz zrobią to samo bo i tak zapłacą to skandal w zadnym wypadku to najgłupsza decyzja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  53 15
  (2019-05-07)
 • Nic im się nie należy. Mam nadzieję, że przynajmniej część rodziców wystąpiło z pozwami wobec nich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 11
  (2019-05-07)
 • Przeczytaj ze zrozumieniem. Trochę wysiłku włóż w czytanie do końca :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 17
  mkmk(2019-05-07)
Reklama