[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy sytuacja w rodzinnych ogrodach działkowych w końcu się zmieni?

 
Elbląg, Czy sytuacja w rodzinnych ogrodach działkowych w końcu się zmieni?
fot. Straż Miejska

W środę, 24 kwietnia strażnicy miejscy interweniowali w sprawie spalania odpadów pochodzących z ogrodów działkowych. Funkcjonariusze patrolując teren miasta zauważyli w oddali duże zadymienie w okolicy ulicy Fromborskiej. Natychmiast udali się na miejsce w celu stwierdzenia dokładnego źródła zadymienia.

Okazało się, że na terenie jednych z rodzinnych ogrodów działkowych paliły się ogromne ilości odpadów: gałęzie, trawa, liście, meble, worki foliowe i inne pochodzące z ogrodów.
       Powiadomiono straż pożarną, która niezwłocznie przybyła na miejsce i ugasiła pożar. Zarząd danego ogrodu działkowego został zobowiązany do uprzątnięcia pozostałości po pożarze i innych dzikich wysypisk śmieci z terenu ogrodu.
       W związku z często występującym problemem zaśmiecania i wypalania odpadów w okolicach ogrodów działkowych straż miejska rozważa możliwość umiejscowienia tam fotopułapek.
       Przypominamy, że na terenie Gminy Miasto Elbląg ustanowiona jest selektywna zbiórka odpadów, także zielonych, dlatego spalanie ich jest zabronione i zagrożone mandatem karnym w wysokości do 500 zł. Odpady te należy składować w workach lub pojemnikach, które następnie są odbierane i wywożone do Zakładu Utylizacji Odpadów. Taką samą karą zagrożone jest zanieczyszczanie i zaśmiecanie terenów ogólnodostępnych. Na terenach ogrodów działkowych we własnym zakresie należy ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów zielonych poprzez zastosowanie kompostownika.
       Straż miejska kontroluje rodzinne ogrody działkowe pod kątem umiejscowienia pojemników na odpady, które według Uchwały Nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg powinny znajdować się na ich terenie – 5 litrów na każdą działkę od kwietnia do listopada każdego roku.
      
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama