UWAGA!

„Czytak" dla niewidomych

Do końca kwietnia niewidomi i słabowidzący mogą składać do PFRON wnioski o dofinansowanie zakupu urządzenia czytającego z nośników cyfrowych.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przedłużył termin składania wniosków w ramach programu „Komputer dla Homera". Dotyczy to jednak tylko zakupu specjalistycznych urządzeń umożliwiających odczyt cyfrowych książek mówionych. O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby niewidome i słabowidzące w każdym wieku, bez względu na wykształcenie i aktywność zawodową, także te, które korzystały już ze środków w ramach programu „Homer" latach poprzednich.
     Dariusz Wiśniewski z ERKON próbując ustalić jakie konkretnie urządzenia można zakupić, dotarł do informacji o urządzeniu nazwanym „Czytak" odtwarzającym książki, audycje i muzykę zapisaną w formacie mp3. Producent zapewnia, że jest proste w obsłudze - podobne do magnetofonu, niewielkich rozmiarów. Podczas słuchania można korzystać z wbudowanego głośnika lub słuchawek, można go także podłączyć do urządzenia zewnętrznego, np. wieży. Teksty zapisuje się na specjalnych, małych kartach elektronicznych CF o pojemności zapisu do 50 godzin. Urządzenie można przenosić i korzystać z niego np. podczas podróży.
     Cena „Czytaka" wraz z zasilaczem, bateriami i 2 kartami CF, wynosi 1.989 zł brutto, jednak PFRON może sfinansować nawet 98 proc. kosztu zakupu. Po druki wniosków można się zgłaszać do biura Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych przy ul. 12 Lutego 5a w godzinach od 8.30 do 15.30, tel. 232 69 35, tel./fax 237 41 50, e-mail: erkon@softel.elblag.pl.
ESzC

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • to fajnie,że komuś chce się sprawdzać,żeby inni mogli skorzystać.
  • To paranoja wydawać tyle naszych pieniędzy na tak beznadziejny sprzęt. Miałem okazję się z nim zetknąc. Podziałał do końca gwarancji i basta. Po rozkręceniu zdębiałem zaawansowana elektronika ha ha ha. .. niewypowiem się na ten temat brak słów jak się nabija laików w butlę. Akumulatorek przyklejony na silikon??? pęk kabli i tranzystor rozgrzany do czerwoności. Ludzie za takie pieniądze co najmniej IPOD 160gb i przejście na te śmieszne karty, jeśli ktos ma problem ze zwrokiem pryklejcie Mu szkło powiększające na ekran z przyciskami nie będzie problemu Pozdrawiam oby tak dalej
Reklama