[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Daria odznaczona medalem „Młody Bohater”

 
Elbląg, Daria odznaczona medalem „Młody Bohater”
fot. nadesłana

W sobotę, 4 maja Daria Jastrzębska, uczennica klasy III e Gimnazjum przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu, została odznaczona medalem „Młody Bohater”. Otrzymała go z rąk prezydenta Andrzeja Dudy podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego w Warszawie.

Medal „Młody Bohater” jest nadawany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji dzieciom, które dzięki własnemu działaniu lub wezwaniu odpowiednich służb bezpośrednio przyczyniły się do ocalenia zdrowia i życia innych osób.
       Daria wykazała się bohaterstwem udzielając pomocy koleżance z klasy, która dostała ataku epilepsji. Samodzielnie i bez wsparcia przechodniów wzorowo zrealizowała procedurę udzielania pierwszej pomocy. W sposób opanowany wezwała pogotowie ratunkowe, właściwie udzieliła koniecznych informacji służbom ratowniczym i odpowiedzialnie trwała przy koleżance do momentu przyjazdu karetki pogotowia. Następnie zaalarmowała o niebezpieczeństwie rodziców koleżanki, a także poinformowała o zdarzeniu swoich rodziców i wychowawcę w szkole.
       Daria swoją bohaterską postawą wzbudziła uznanie nie tylko naszej szkolnej społeczności. Otrzymując Medal „Młody Bohater”, znalazła się wśród 13 dziewcząt i chłopców z Polski, uhonorowanych tym tytułem w bieżącym roku. Jako laureatka nagrody odebrała unikalny, numerowany medal (113) i jest wpisywana do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie można poznać jej historię.
      
Agnieszka Teklińska, SOSW nr 1 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama