UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dlaczego dzieci mają robić to, co je interesuje, dopiero po szkole?

2017-02-06
13:00
 

Ten fakt znamy wszyscy: gdy komuś naprawdę na czymś zależy, wkłada w to wysiłek, aby osiągnąć sukces. Można posadzić dzieci w ławkach, realizować program i sprawdzać, ile się nauczyły, ale w czasie takiej nauki nigdy nie rozwiną swojego potencjału. Nauczyciel może starać się poruszyć uczniów, zarazić ich własnymi fascynacjami, zachęcić do stawiania pytań, tworzenia hipotez i szukania własnych rozwiązań.

Wielu uczniom brakuje motywacji do nauki, co często dzieje się na skutek zbyt sformalizowanego podejścia do nauczania. Zamiast zmuszać uczniów do nauki, zadbajmy o to, by to, czego mają się nauczyć, było dla nich interesujące, aby naprawdę mogli rozwijać swój potencjał. Akademicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa proponuje uczniom rozwijanie zainteresowań, talentów i pasji. Panują tu bardzo dogodne warunki dla uczniów i ich rodziców. Uczniowie rozpoczynają tu swój dzień nauki codziennie o godzinie 8.15. Zajęcia lekcyjne kończą się również codziennie o tej samej porze. Świetlica zapewnia opiekę od godziny 6.30 do godziny 17.15. Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania uczestnicząc w różnorodnych zajęciach, które są wpisane w plan lekcji i odbywają się regularnie np. dodatkowe godziny języka obcego, zajęcia taneczne, trening pamięci, trening kreatywności, zajęcia karate, aikido i inne.
       Wypowiedź Mamy Klaudii „Jestem bardzo zadowolona z zasad i kameralnej atmosfery panującej w szkole. Cztery godziny w tygodniu języka angielskiego, dużo ruchu - basen, tańce, karate - na co tylko rodzice "dzieci" wyrażą chęć, ponadto prawie codziennie wychodzą na nowiutki plac zabaw. Różnice w parcjalnych deficytach u dzieci korygowane są na świetlicy, gdzie również odrabiają lekcje i kreatywnie wypełniają czas. Odbieram córkę codziennie około godziny 15 (co przykre, że nie tęskni za mną), ma odrobione lekcje, jest szczęśliwa a ja mam 100% pewności, że jest pod fachową opieką”.
       Atmosfera panująca w szkole sprzyja rozwojowi potencjału dzieci. Nauczyciele dostrzegają u dzieci ich potrzeby, pragnienia, możliwości, talenty, problemy, fascynacje, emocje.
       Wypowiedź Mamy Julii „Wspaniała szkoła, bardzo Państwu polecam, moja córcia jest bardzo zadowolona, miło jest nam widzieć nasze uśmiechnięte dziecko, kiedy biegnie z chęcią na zajęcia i wychodzi z nich radosne. Pani, która prowadzi zajęcia, jest niesamowita. Ma bardzo dobry kontakt z dziećmi i bardzo je angażuje. Szkoła wspaniała i wyjątkowa. Polecam!
       Nauczyciele wiedzą, że każdy uczeń jest inny i dzięki dobremu poznaniu swoich podopiecznych, mogą indywidualizować pracę z każdym dzieckiem tak, aby każdy uczeń mógł tu rozwinąć swój potencjał.
       Wypowiedź Mamy Mikołaja „Ta Szkoła to wyjątkowe miejsce, z serdeczną atmosferą sprzyjającą rozwojowi dzieci. Dzięki małej liczbie uczniów w klasie i wykwalifikowanemu oraz troskliwemu gronu pedagogicznemu uczniowie są traktowani podmiotowo a nie przedmiotowo – co niestety zdarza się coraz częściej w dzisiejszych czasach. Dla mojego syna to miejsce jest „drugim domem”. Za każdym razem, jak go odbieram – słyszę pomruk niezadowolenia – mamo, znowu za szybko przyszłaś (a w szkole przebywa od godziny 8 rano do 16). Jest to Szkoła, którą mogę z czystym sumieniem polecić innym rodzicom.”

 


       Przyjmujemy zapisy na rok szkolny 2017/18 do klasy pierwszej oraz drugiej ośmioletniej Akademickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Wpisowe wynosi 100 zł. Opłatę wpisowego wnoszą wyłącznie rodzice uczniów przyjętych do szkoły. Czesne wynosi 340 zł i płatne jest od września do czerwca roku następnego. Szkoła nie pobiera opłaty za miesiące wakacyjne.
       W roku szkolnym 2017/18, w związku z wygaszaniem kształcenia gimnazjalnego w Polsce, nabór do klasy pierwszej gimnazjum nie będzie prowadzony. W naszej szkole będziemy jeszcze przyjmowali uczniów do drugiej oraz trzeciej klasy. Dysponujemy 1-2 wolnymi miejscami w klasie drugiej oraz trzeciej Gimnazjum Akademickiego. Opłaty w Gimnazjum: jednorazowe wpisowe – 100 zł, czesne (płatne przez 10 miesięcy) – 300 zł/miesięcznie.
      
       W dniu 15 lutego o godz. 17 zapraszamy na „Drzwi otwarte”. Rodzice będą mogli zapoznać się z organizacją nauki, opieki i wychowania w Akademickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej oraz porozmawiać z nauczycielami i rodzicami naszych uczniów. Zapraszamy wraz z dziećmi, dla których zostaną zorganizowane ciekawe i różnorodne zajęcia.


       Zespół Szkół Akademickich
       Elbląg, ul. Lotnicza 2,
       Budynek EUH-E
       tel. 55-239-38-98
      
      
www.zsa.elblag.pl
      

                                                            ------------------------ artykuł sponsorowany -------------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej