UWAGA!

Dobry, jubileuszowy rok

W mijającym roku jubileusz 25-lecia istnienia obchodził Związek Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego w Elblągu. Stowarzyszenie koordynuje pracę 13 kół w Elblągu, Braniewie i Ornecie, w których jest 408 członków.

Zarząd stowarzyszenia podsumował tegoroczne dokonania. Zmienił się statut związku. Jest on już ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, a to umożliwia pozyskiwanie środków na wsparcie socjalne byłych żołnierzy. Najważniejszym jednak wydarzeniem mijającego roku było przyjęcie polskiej organizacji byłych żołnierzy do Europejskiej Organizacji Stowarzyszeń Wojskowych.
     - Staraliśmy się o przyjęcie do tej organizacji ze względu na jej wpływ na ustawodawstwo dotyczące naszego związku w Polsce, a konkretnie - zrównanie obowiązków i praw żołnierzy z pracownikami cywilnymi - mówi kpt. rez. Czesław Paliwoda, prezes Zarządu Rejonowego Związku. - W nowym roku będziemy dążyli do wykorzystania już wprowadzonych zmian statutowych, głównie w kierunku uzyskania wsparcia socjalnego dla byłych żołnierzy. Duża liczba naszych członków oczekuje pomocy finansowej przy zakupie sprzętu rehabilitacyjnego, wózków inwalidzkich czy protez.
     W trakcie spotkania Zbigniewowi Dobrenko wręczono złoty medal „Za zasługi dla obronności kraju”, pucharem uhonorowano mjr Jana Orzeszka, a kilkanaście osób otrzymało dyplomy. Tradycyjny opłatek zakończył spotkanie żołnierzy weteranów.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Leśne dziadki,w życiu sie do nich nie zapisze chociaż slużyłem 30 lat w armii oni są jeszcze z poprzedniej epoki, pułkownicy dawni politrucy daja sobie nawzajem zapomogi i wspominaja komune
Reklama