UWAGA!

Dotacje dla organizacji pozarządowych rozdzielone

Znane są rozstrzygnięcia konkursu ofert na realizację zadań, dotyczących wsparcia rozwoju sektora pozarządowego w województwie warmińsko-mazurskim. Najwięcej, 23 tys. zł, otrzyma Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych na realizację projektu „Razem damy radę”.

17 tys. zł trafi do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu, które zrealizuje projekt „Pomarańczowa rewolucja – promocja i rozwój wolontariatu na Warmii i Mazurach”.
       – Organizacje pozarządowe to ważny partner Samorządu Województwa – pomagają w realizacji ważnych społecznie zadań, m.in. szerzenia idei wolontariatu jak w przypadku Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
       Wniosek Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzymało maksymalną ocenę. Projekt przewiduje organizację w sześciu powiatach województwa seminariów o wolontariatach oraz wydanie newslettera o działaniach wolontarystycznych w regionie i jego dystrybucję wśród zainteresowanych instytucji.
       Na konkurs przeznaczono 100 tys. zł, cała ta kwota została rozdysponowana. Łącznie nadesłano 16 propozycji, komisja konkursowa wybrała dziesięć najbardziej wartościowych projektów. Ocenie podlegały m.in. konieczne zasoby własne, rezultaty projektu oraz jego koszty.
      
      
      
Gabinet Marszałka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • zmarnowane pieniadze.
 • tania siła robocza !!!!!zero nakładu a jakie korzyści!!!!!najlepiej wszyscy pracujmy za darmo za miske ryżu i kijem po krzyżu. .a gdzie pieniądze na etaty?????największe bezrobocie w naszym województwie !!!!!ludzie po nastepne 5 milionów znowu wyemigruje !!!!!rozejrzyjcie się miasto i wsie emerytów i rencistów plus ci co się jeszcze uczą!!!!!
 • Organizacje pozarzadowe, jak to ładnie brzmi, chyba wymyślili to byli radni, ktorzy nie zostali wybrani po raz kolejny, a nie potrafią odnależć się zawodowo na normalnym rynku pracy. Oni dostają normalne pensje, a na nich pracują za darmo dziesiatki lub setki tzw. wolontariuszy. Poprzez odpowiednią socjotechnikę przychodzą kolejni, wierząc, że wolontariat to taki nowoczesny europejski sposób na życie.
 • pewnie niedlugo nie spotkamy w " Pośredniaku " ofert pracy, ale oferty dla wolontariuszy, ciekawe, czy Lem to przewidział
 • oj bije żółć. .Jestem wolontariuszką i uczę się i nie uważam że jest w tym coś złego. chcę pomagać i będę. i trzeba o tym mówić bo to lepsze od pubu czy nic nie robienia. gratuluję
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kasia .k(2010-01-13)
 • droga Kasiu K. jak już przestaniesz się uczyć i nie będziesz mogła znaleźć pracy to być może zrozumiesz "bijącą żółć" jak to określiłaś
 • do anty - czy to znaczy że jak nie mogę robić tego co chcę, co potrzebuję? pracuję jako wolontariusz w szpitalu a w przyszłości chcę być lekarzem. uczę się wielu ciekawych rzeczy. uważam cały czas że to badzo dobrze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kasia . k(2010-01-13)
 • do Kasia: nie zdajesz jeszcze chyba sobie sprawy z sytuacji na elbląskim rynku pracy - dopiero gdy skonczysz nauke i zaczniesz szukac roboty wtedy okaze sie ze nie tylko nie ma dla ciebie pracy jaka chcesz ale w ogole zadnej. jesli bedziesz miec szczescie to zalapiesz sie na staz za 600 zl, ale i tak najprawdopodobniej stad wyjedziesz - jak 80% mlodych ludzi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-01-14)
 • ale co ma wolontariat do pracy zarobkowej? ludzie? przecież to praca wolnym czasie :) i dla tego kto ma na to ochotę :)
 • Brawo KASIU /. To przez takich jak Wy, pseudo nauczycieli i pseudo doradców jest bezrobocie. Pokżcie co Wy zrobiliscie pracą społeczną, Zazdroscicie innym że pracóją za darmo i pomagają osobą tym które naprawdę jej potrzebóją, wstydzcie się Wy podłe lenie. BRAWO KASIU POWODZENIA W NAUCE.
 • DuoFruo Niedługo ludzie będą się wstydzić być wolontariuszem. Przez Wasze podłe komentarze :P Ruszyć dupska sprzed komputera, poszukać, a nie syczeć jadem na innych. Pilnować swojego interesu jest tak trudno?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DuoFruo(2010-01-14)
 • 9 lat pracowałam jako wolontariusz, żałuje? Nie. poznałam wiele ciekawych ludzi, pomagałam ile mogłam. Teraz jakoś pracuję /nie w org. porzarządowych tylko w normalnej firmie/, a wolontariat wspominam bardzo ciepło. Dla w/w negatywnych opinii mam nadzieję, że nigdy nie urodzi się Wam chore niepełnosprawne dziecko. Gdzie je wyślecie? Do szkoły integracyjnej, będziecie się cieszyć z każdego jego postępu. Jeśli będziecie mieszkać w Elblągu to wasze dziecko będzie zapewne miało kontakt z innymi takimi jak oni. Będą dla nich organizowane imprezy - np OSAON - ogólnopolskie spotkania artystyczne osób niepełnosprawnych /miasta z całej POLSKI przyjeżdżają do jakże małego Elblążkowa/ Gdzie całe przedsięwzięcie powstaje przy pomocy wolontariuszy, kilku osób ze stowarzyszenia i sponsorów. Dla takich ludzie gdzie nie było cienia szansy na życie, godne życie to jest szansa żeby mogli odnaleźć w sobie "coś" np talent plastyczny, muzyczny, itp dla czego będą mogli żyć godnie i szczęśliwie. Nie popierasz wolontariatu? Okej nie szkodzi, bez Was ludzie sobie poradzą, ale jak zabraknie Wam chleba w domu to sami będziecie wołać o pomoc w takich własnie organizacjach. - np zbiórki żywności - po odebranie paczek czekają niesamowite kolejki ubogi osób, wy się śmiejcie, kto się śmieje ten się śmieje ostatni. ..
Reklama