UWAGA!

Druga „Sobota z przewodnikiem” za nami

 Elbląg, Druga „Sobota z przewodnikiem” za nami
fot. Artur Wyszyński

26 kwietnia ponad 80 osób zebrało się na drugą już w tym roku „Sobotę z przewodnikiem”. Tematem była „Góra św. Anny i jej tajemnice”.

„Sobota z przewodnikiem” to już 4 letnia tradycja spotkań przewodników elbląskich z mieszkańcami i turystami, podczas których przybliżamy historię miasta, pokazujemy zabytki oraz ukazujemy uroki naszej małej ojczyzny. Ale najlepiej opiszą to słowa samych uczestników.
       Kazik (lat 3) wraz z Babcią Małgorzatą – jeden z najmłodszych uczestników:
       - Było super. Dostałem fajny znaczek i zobaczyłem rzekę Kumielę.
       - W sobotę nie będę siedzieć z dzieckiem w domu. Soboty są ciekawy pomysłem na spędzenie czasu. Można coś nowego zobaczyć, posłuchać.
       Tomek z małżonką Anią – nowi uczestnicy:
       - Nie jesteśmy rodowitymi elblążanami. Przybyliśmy do tego miasta ponad 20 lat temu za pracą i tu zostaliśmy. Interesujemy się historią miejsca, w którym żyjemy. O sobocie z przewodnikiem dowiedzieliśmy się z informatora, który był w skrzynce na listy. Postanowiliśmy przyjść i posłuchać opowieści o miejscu, które nas otacza. Dowiedzieliśmy się nowych rzeczy, których nie znaleźliśmy w literaturze.
       (Warto dodać że Pani Ania wcieliła się w rolę przewodnika i opowiedziała zebranym uczestnikom krótka historię życia Ferdynanda Schichaua – za która otrzymała puzzle elbląskie)
       Teresa – wieloletnia uczestniczka sobót:
       - Lubię opowieści na żywo o miejscu, w którym żyje. Zachęca mnie entuzjazm opowiadających o Elblągu, jego dziejach i okolicy. Głowna idea tej inicjatywy to pobyt na świeżym powietrzu połączony z poznaniem historii, o której nie uczono nas w szkole. Po Sobocie z Przewodnikiem Elbląg jest dla mnie piękniejszy.
       Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejną „Sobotę z przewodnikiem”, która odbędzie się 17 maja o godz. 10.00. Tematem jej będzie „Śladami potomków Ferdynanda Schichaua”. Miejsce zbiórki: przy Domku Bramnym w Parku Modrzewie (od strony Mazurskiej).
      
      
Alicja Gronek, Koło Przewodników i Pilotów im. Ryszarda Gierzyńskiego przy PTTK Oddziale Ziemi Elblą

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama