UWAGA!

Drzwi Otwarte w „Małym Europejczyku”

2014-04-24
Aktualizowany 2014-04-25 07:00
Drzwi Otwarte w „Małym Europejczyku”

„Mały Europejczyk” to dwa nowoczesne przedszkola artystyczno-językowe, z których jedno znajduje się przy ulicy Komeńskiego 17, a drugie przy ulicy Wyżynnej 9 w Elblągu. To jedyne placówki w naszym mieście pracujące od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 19.00 i oferujące elastyczny, dostosowany do potrzeb rodzica czas pobytu dziecka w przedszkolu. „Mały Europejczyk” posiada własny oddział zerowy. Jest to także jedyna elbląska placówka przedszkolna czynna w soboty w godzinach 8-16 oraz w okresie wakacyjnym. Zapisujemy dzieci w wieku 2,5 do 6 lat.

Oba przedszkola cechują się nowoczesną architekturą budynków, przestronnymi placami zabaw i bajecznym wnętrzem. Placówki wyposażone są w najwyższej klasy sprzęt edukacyjny i multimedialny. Zabawki cechują się różnorodnością i najwyższym standardem. Przedszkola posiadają zróżnicowane tematycznie sale (sala artystyczna, sala gimnastyczna itp.). W obu placówkach znajdują się oryginalne, duże, drewniane, piętrowe domki zabaw z wydzielonymi kącikami. Sale wyposażone są w kąciki czytelnicze (wygodna sofa i obszerna biblioteka z nowymi publikacjami książek o charakterze edukacyjnym). W obu przedszkolach znajduje się niezbędny sprzęt rekreacyjno-sportowy najwyższej klasy: trampolina, kosz, zestaw piłek, ślizgawka. W „Małym Europejczyku” pracuje tylko wykwalifikowana, kreatywna i zaangażowana kadra pedagogiczna.
       Przedszkole oferuje swoim dzieciom szeroką gamę zajęć edukacyjnych opartych na nowej podstawie programowej wzbogaconej o nowatorskie metody i formy dydaktyczno-wychowawcze. Jako placówka językowa „Mały Europejczyk” proponuje obowiązkowy pakiet zajęć z języka angielskiego oraz hiszpańskiego. Szczególne znaczenie w przedszkolu ma poszukiwanie i umacnianie talentów artystycznych u dzieci: zajęcia plastyczne, warsztaty teatralne, edukacja muzyczna.
       Wśród priorytetów placówki należy wymienić również edukację zdrowotną oraz wychowanie przez sport: w każdy wtorek dzieci uczestniczą w 60-minutowych lekcjach pływania na basenie pod okiem dwóch instruktorów, realizowane są także zajęcia sportowe w sali gimnastycznej oraz na świeżym powietrzu, natomiast w każdy piątek dzieci biorą udział w profesjonalnej lekcji tańca w szkole tańca. Każdego miesiąca organizowane są dwie atrakcyjne wycieczki, do przedszkola zapraszani są goście (aktorzy, naukowcy, animatorzy), teatrzyki, cyrkowcy, hodowcy zwierząt, a także organizowane są zajęcia z edukacji kulinarnej w ramach przedszkolnego „Kuchcikowa”.
       W każdy czwartek odbywają się seanse filmowe dla dzieci w związku z realizowanym w przedszkolu projektem Kino Bambino. W przedszkolu odbywa się szereg festynów, imprez, balów okolicznościowych obfitujących w konkursy, zabawy, animacje – z muzyką na żywo. Jako jedyne przedszkole w Elblągu „Mały Europejczyk” każdego roku organizuje aukcje charytatywne na rzecz potrzebujących dzieci, gdzie licytowane są autorskie prace plastyczne przedszkolaków.
      
       Szczegółowy i pełny obraz oferty „Małego Europejczyka” znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.malyeuropejczyk.elblag.pl. Zapraszamy na drzwi otwarte do „Małego Europejczyka”, informując jednocześnie, iż jest to jedyna przedszkolna placówka w naszym mieście, w której są one otwarte przez cały rok! Co więcej, tylko w „Małym Europejczyku” okres adaptacyjny dziecka w przedszkolu jest całkowicie dostosowywany do indywidualnych potrzeb każdego dziecka oraz rodzica. W kwestii zasad rekrutacji oraz zapisów dzieci do przedszkola prosimy dzwonić pod numer telefonu: 515 406 883.
      
      
--------- Reklama ---------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej