UWAGA!

Dwanaście szans

Marszałek województwa wystąpił do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie dwunastu dużych projektów budowlanych, które mają ułatwić życie niepełnosprawnym.

Projekty zaopiniował powołany przez zarząd województwa zespół, który brał pod uwagę m.in. liczbę osób, które skorzystają na inwestycji. Wśród tych, które otrzymały rekomendację władz marszałkowskich, jest wniosek skierowany przez elbląski Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny Dla Dzieci i Młodzieży. Projekt dotyczy rozbudowy poddasza budynku przy ul. Królewieckiej na bazę hotelową dla uczestników rehabilitacji. Ośrodek liczy na 330 tysięcy złotych. Wartość wszystkich dwunastu projektów to 2,5 miliona złotych. Jak informuje Ewa Domeracka z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, o dofinansowanie z PFRON-u mogą ubiegać się prowadzące działalność gospodarczą osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki, które nie posiadają osobowości prawnej, a które co najmniej od dwóch lat prowadzą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Wnioski składać można w Departamencie Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego do 30 listopada br. Wzór wniosku znaleźć można na stronie internetowej www.warmia.mazury.pl.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Fundusz miał finansować rehabilitację zawodową i społeczną osob niepełnosprawnych (w skrócie zdobywanie wykształcenia i pracy), a w tej chwili każdy szarpie, aby z niego wyrwać forsę . Tak robią instytucje państwowe, samorządowe, słuzba zdrowia, ...itp. Te zadania wszystkie instytucje powinny finansowac ze środków własnych, bo inwalidzi jak pozostali obywatele powinni miec prawo i dostęp do wszystkich urzędów, obiektów kulturalnych, opieki medycznej , rehabilitacji medycznej, itp. A obowiązki państwa ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2003-09-26)
 • Znowu ktośchce wyciagnąc kasę z niepełnosprawnych...każdy pretekst jest dobry,ale przyjdzie czas że ludzie biedni ,chorzy ,bezdomni wyjda na ulicę i wtedy biada OSZUSTOM
 • Skąd pomysł na adaptacje poddasza na potrzeby osób niepełnosprawnych? Czyżby to Rada Miasta obdarzyła nim elbląski Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny Dla Dzieci i Młodzieży? A może pokonywanie schodów należy do programu rehabilitacyjnego, a dojscie na poddasze ma służyć zarówno jako środek terapeutyczny? Wygląda to na niezły żart. :(
 • Przeciez to farsa popieram poprzednikow .Naprawde nie ma na kim juz zarabiac?
Reklama