UWAGA!

Dzieci wśród bezdomnych

Elbląg, Dzieci wśród bezdomnych

W niedzielę 11 listopada dzieci z Grupy Misyjnej szkoły pijarskiej w ramach projektu „Mali Wielcy Ludzie” były na niezwyczajnej wycieczce. Towarzyszyli im rodzice, osoby bezdomne przebywające w Domu dla Bezdomnych, prowadzonym w Elblągu przez Siostry Albertynki oraz 15-osobowa grupa dzieci z Domu Dziecka w Braniewie, prowadzona przez Siostry Katarzynki.

Uczestnicy wycieczki zwiedzali Katedrę oraz Wieżę Wodną we Fromborku i Muzeum Misyjne w Pieniężnie.
     Wycieczka stanowiła tylko jeden z elementów większego projektu. Od kilku lat istnieje przy Kolegium Zakonu Pijarów Grupa Misyjna skupiająca dzieci, które prowadzą działalność charytatywną związaną z pomocą najbardziej potrzebującym. Oprócz pomocy innym dzieci mają w niej zdobyć umiejętność współdziałania, otwartości i troskliwej życzliwości w grupie nie tylko rówieśniczej. Pojawiające się problemy społeczności dziecięcej i społeczności ludzi bezdomnych są rozwiązywane przez nich na drodze dialogu, poszukiwania rzeczywiście dobrych rozwiązań.
     Oprócz niedzielnej wycieczki na program „Mali Wielcy Ludzie” składają się: spotkania edukacyjne i wspólne rozmowy z mieszkańcami Domu dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta (Elbląg, ul. Nowodworska 49); spotkania połączone z wręczeniem prezentów dla ubogich mieszkańców Domu dla Bezdomnych i jasełka przygotowane przez dzieci pt. „Nie ma miejsca w hotelu”.
     Zadanie „Mali Wielcy Ludzie” jest nawiązaniem do Rządowego Programu „Powrót osób bezdomnych do społeczności” i realizowane jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Wojewódzkiego w Olszynie i Urzędu Miasta Elbląg.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama