UWAGA!

Dziecięce świętowanie w Zakrzewie

Elbląg, Dziecięce świętowanie w Zakrzewie
fot. SDK Zakrzewo

W minionym tygodniu w Spółdzielczym Domu Kultury Zakrzewo zorganizowano dwie imprezy dla najmłodszych mieszkańców miasta, a w szczególności dla dzieci z osiedla Zawada. Maluchy bawiły się na „Balu u Królowej Zimy” i na „Balu Gazeciarza”.

W piątek (15 stycznia) odbyła się zabawa „Bal u Królowej Zimy” dla najmłodszych i nieco starszych mieszkańców osiedla Zawada i naszego miasta. Dla wszystkich grup wiekowych przygotowano konkursy, quizy i zagadki o tematyce zimowej. Został rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze przebranie. I jak to bywa na balach, wszyscy przebierańcy zajęli pierwsze miejsce. Dla każdego czekała nagroda rzeczowa. Teatrzyk dziecięcy działający przy SDK SM „Zakrzewo” przygotował dla dzieci przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Uczestnicy balu żywiołowo reagowali na bajkowych bohaterów, w role których wcieliły się młode adeptki sztuki aktorskiej zespołu „Abrakadabra”.
       Wspólna zabawa przy muzyce, taniec z rodzicami, tańce indywidualne, pociągi i tunele utworzone przez rodziców bardzo uatrakcyjniły naszą imprezę. Również indywidualny konkurs piosenki zimowej i recytacja wiersza o zimie nie sprawiły dzieciom żadnego kłopotu. Radość z występu przed tak szeroką publicznością i śpiew do mikrofonu okazał się strzałem w dziesiątkę.
       Natomiast we wtorek (19 stycznia) zaprosiliśmy dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół podstawowych na „Bal Gazeciarza”. Zaszczycili nas swoją obecnością uczniowie ze szkół podstawowych nr 9, 15, 18 oraz przedszkolaki z przedszkoli nr 29 i 21. Każda klasa i grupa przedszkolna przygotowała wcześniej czapki wykonane z gazet. Jednocześnie można było zobaczyć efektowne stroje zrobione także z gazety. Niektóre konkursy sprawiały milusińskim trochę trudności, np. darcie gazety na najdłuższy pasek, celowanie papierową kulą w otwór znajdujący się w bałwanku. Jednak panie nauczycielki dzielnie pomagały swoim wychowankom.
      

 


       Uczestnicy tego balu także obejrzeli przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Śmiechem i brawami publiczność nagradzała małych aktorów, a piosenka „Jeśli jesteś wesoły” na koniec bajki zachęciła wszystkich do dalszej zabawy. Oprócz tańców indywidualnych były zabawy ożywiające, z elementem muzykoterapii i tańce z gestem. Na zakończenie balu każda klasa i grupa przedszkolna otrzymała słodycze. Sponsorem słodyczy był pan Krzysztof Młodziński. W zabawie wzięło udział około 200 dzieci.
      
      
      

Danuta Andrzejewska, SDK Zakrzewo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • to jedyna Spółdzielnia w Elblagu co organizuje takie swietny imprezy Mają panstwo pomysły i ludzi którzy sie angażują Jestem członkiem Sielanki i tylko znam podwyżkę czynszu broń Boze żeby coś chcieć albo dochodzić swoich praw a co dopiero takie wspaniałe imprezy przecież o Was ciągle sie czyta coś zawsze ciekawego sie dzieje zarząd widac jest nie tylko od brania pieniędzy BRAWO za pomysły zazdroszczę
  • To chyba najlepsza rzecz jaką robi ta spółdzielnia - to wielokrotne w ciągu roku zabawy dla dzieci. Latem na powietrzu a zimą w sali budynku. Sam dorastałem na tym osiedlu i było wiele kół zainteresowań organizowanych w spółdzielni itp. Faktycznie duże brawa, tylko żeby czynsze były niższe :(
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Już dorosły :((2010-01-22)
Reklama