UWAGA!

Dzielnicowi do gminy

Wójt Gminy Elbląg Grzegorz Nowaczyk rozmawiał z szefami Komendy Miejskiej Policji o bezpieczeństwie na terenie gminy. Wkrótce na Wyspie Nowakowskiej i w Gronowie Górnym uruchomione zostaną punkty przyjęć dzielnicowych.

We wtorek (20 lutego) w Urzędzie Gminy Elbląg spotkali się: wójt Grzegorz Nowaczyk, komendant miejski policji Mariusz Darabasz i jego zastępca Krzysztof Konert. Podsumowano stan bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy Elbląg w ubiegłym roku oraz uzgodniono wspólne plany samorządu i policji na 2007 r.
     - W 2006 r. na terenie gminy nie udało się osiągnąć spadku ilości przestępstw najpoważniejszych i najbardziej dokuczliwych dla społeczeństwa - przyznaje Grzegorz Nowaczyk. - Przeważała drobna przestępczość pospolita przeciwko mieniu, głównie kradzieże, kradzieże z włamaniem, uszkodzenia mienia i rozboje. Pogorszyła się wykrywalność sprawców wszystkich przestępstw. Zwróciłem uwagę na zbyt duże obciążenie dzielnicowych „przypisanych” gminie zajęciami i obowiązkami w mieście. Komendanci obiecali przyjrzeć się pracy dzielnicowych, dokonać zmian w strukturze dzielnicowych miejskich w taki sposób, aby mogli oni skoncentrować się na służbie w gminie Elbląg. Postanowiliśmy uruchomić na terenie gminy stałe punkty przyjmowania interesantów, gdzie mieszkańcy w ustalonych dniach tygodnia będą mogli spotkać się i porozmawiać nieskrępowanie ze „swoimi” dzielnicowymi. Jeden punkt będzie zlokalizowany na Wyspie Nowakowskiej, a drugi prawdopodobnie w Gronowie Górnym. Jeśli uznamy to za konieczne - trzeci punkt przygotujemy w Urzędzie Gminy. W ciągu dwóch miesięcy te zmiany mają być wprowadzone w życie.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama