UWAGA!

Dzień Babci, Dzień Dziadka

Elbląg, Dużo miłości dla wszystkich Babć i Dziadków życzy redakcja portElu.
Dużo miłości dla wszystkich Babć i Dziadków życzy redakcja portElu.

21 i 22 stycznia zbliżają się wielkimi krokami. Są dniami szczególnymi dla wszystkich babć i dziadków, zarówno tych młodszych, jak i starszych, ale i tych całkiem dorosłych dzieci. Wiele maluchów podaruje swoim dziadkom własnoręcznie wykonane laurki, niektóre zaśpiewają piosenki, powiedzą wierszyki. To będzie wyjątkowy dzień także dla tych, którzy swoich dziadków mogą jedynie wspominać.

Doceniamy babcie i dziadków zazwyczaj bardzo późno, a często zbyt późno. Tymczasem bez ich bezinteresownej miłości, rozpieszczania i stawania w naszej obronie, dzieciństwo byłoby o wiele smutniejsze. To oni zawsze są po naszej stronie, potrafią wszystko wybaczyć i wierzą w swoje wnuki nawet, gdy wszyscy inni wiarę tracą. Fakt, czasami są zbyt opiekuńczy, potrafią mieć zbyt dużo „dobrych rad”. Ale mało która miłość jest tak czysta, dojrzała i bezinteresowna, jak miłość dziadków skierowana do wnuków.
       Dlatego warto przypominać naszym dzieciom o tym, jak bardzo są kochane przez ich dziadków, a naszych rodziców i teściów. Jeśli tylko nasze pociechy mają szczęście mieć i babcie i dziadków, warto wspierać je w ich wzajemnej miłości, nawet jeśli nam, rodzicom czasami jest z tym trudno. Pamiętajmy, iż to, co dzieje się między rodzicami, nigdy nie powinno negatywnie wpływać na stosunki między dziećmi, a ich dziadkami.
       Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, w czasie których zarówno dzieci, jak i dorośli mogą podziękować dziadkom za trud włożony w ich wychowanie. To także miły i zabawny dzień, kiedy maluchy zaniosą babciom kwiatki i bombonierki dziadkom. Jeśli zrobią coś własnoręcznie, będzie to dla dziadków tym bardziej miłe. Przedszkolaki zapewne będą uczestniczyć w przedstawieniach przygotowanych specjalnie dla babć i dziadków, dzieci w szkole również nauczą się kilku wierszyków na tę okazję.
       Przygotowania do tego święta mogą być doskonałą okazją do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi. Dzieciaki na pewno chętnie przyjmą pomoc w przygotowywaniu laurki lub poćwiczą wiersze przed rodzicami. To przyjemne „upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu”. Rodzice spędzą kreatywnie czas ze swoimi dziećmi, dziadkowie będą cieszyć się z przygotowanych dla nich niespodzianek.
       Dni Dziadków powinny być przyjemne zarówno dla nich, jak i dzieci. Niech będzie to przede wszystkim dzień podziękowań. Zarówno dla dziadków naszych dzieci, jak i naszych własnych. A jeśli już nie mamy szczęścia mieć ich przy sobie, warto chociaż zapalić na ich grobach znicz i posłać ciepłe myśli w stronę tych, którzy nas tak bardzo kochali.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Panie Słonina dziekujemy serdecznie Panu i Pana świcie ze skuteczne zabijanie miasta!!! moim zdaniem nie nadaje sie Pan wogle do rzadzenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mamDosyc(2010-01-20)
 • Masz dosc! Ty jestes zakrecony albo. .. .zamiast zlozyc zyczenia Babciom, Dziadkom to wyjezdzasz z glupim komentarzem!!!Wstd!!!! WSZYSTKIEGO DOBREGO DLA KAZDEJ BABCI I DLA KAZDEGO DZIADKA, DUZO ZDROWIA!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  NIE DOSC(2010-01-20)
 • To co się dzieje miedzy rodzicami nigdy nie powinno wpływać na stosunki między dziadkami a dziećmi. .. właśnie pozdrawiam wredną i mało rozumną teściową. ..
Reklama