UWAGA!

Dzień Myśli Braterskiej

Elbląg, Dzień Myśli Braterskiej

To od dawna obchodzone święto przyjaźni wśród skautów na całym świecie. Dzień Myśli Braterskiej w tym roku przypada w niedzielę, 22 lutego. Tego dnia harcerze myślą o sobie nawzajem, składają sobie życzenia, przesyłają kartki z pozdrowieniami oraz spotykają się, aby w tej szczególnej chwili być razem. Z tej okazji elbląscy instruktorzy ZHP organizują zbiórkę w Centrum Współpracy Transgranicznej przy ul. Warszawskiej 55.

Podczas spotkania będą się wspólnie bawić i śpiewać, przypominając sobie o bezinteresownej przyjaźni. Nie tylko instruktorzy spotykają się tego dnia. Zuchy, harcerze i sympatycy oraz przyjaciele harcerstwa zbierają się na uroczystych zbiórkach drużyn, szczepów.
     Podczas skautowego święta Komisja Stopni Instruktorskich działająca w elbląskim hufcu przyzna odznaczenie „Instruktora Złotej Lilii". Tytuł przeznaczony jest dla instruktora, który w danym roku wyróżnił się szczególnym czynem, postawą w pracy wychowawczej w naszej wspólnocie. Osoba ta dostaje certyfikat, znaczek na mundur oraz statuetkę z przedwojenną lilią drzewca sztandaru z Biłgoraju. Jest to pamiątka po druhnie Katarzynie Krzyśkowowej, podarowana przez syna z okazji 60-lecia istnienia harcerstwa na ziemiach elbląskich. Druhna Krzyśkowowa, członkini Szarych Szeregów jest ważną postacią dla elbląskiego hufca. Była pierwszą komendantką żeńskiego hufca w Elblągu w okresie wojennym.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama