UWAGA!

Dzień Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie

Elbląg, Dzień Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie
fot. PS

W Elblągu obchodzono go w niedzielę 14 września; była msza św. w katedrze św. Mikołaja, wycieczka po starówce oraz festyn na Placu Kazimierza Jagiellończyka. Zobacz fotoreportaż z festynu.

Do organizacji obchodów Dnia Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Rodzina partnerem w leczeniu”, włączyły się szpitale psychiatryczne z Elbląga i Fromborka, Poradnie Zdrowia Psychicznego, MOPS, szkoły, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, ERKON, Wydział Społeczny w Elblągu oraz inne organizacje i instytucje działające na rzecz osób z problemami zdrowia psychicznego.
     - Kampania ma na celu zmianę uproszczonego i krzywdzącego postrzegania osób chorych psychicznie, włączenie tych osób do życia w społeczeństwie poprzez pracę, powrót do szkoły i rodziny - wyjaśnia Ludwika Załuska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Elblągu. - Ma na celu również włączenie szczególnie rodziny, jako partnera w leczeniu.
     Na Placu Kazimierza Jagiellończyka prezentowały się ośrodki i instytucje pomagające osobom chorym psychicznie, były występy zespołów artystycznych i tanecznych „Taukers” i „Promyk”, konkurencje sportowe i atrakcje kulinarne.
     

 


     W poniedziałek 15 września w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej odbyła się konferencja poświęcona pomocy osobom chorym psychicznie i ich rodzinom.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama