UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzień Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie

Elbląg, Dzień Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie
fot. PS

W Elblągu obchodzono go w niedzielę 14 września; była msza św. w katedrze św. Mikołaja, wycieczka po starówce oraz festyn na Placu Kazimierza Jagiellończyka. Zobacz fotoreportaż z festynu.

Do organizacji obchodów Dnia Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Rodzina partnerem w leczeniu”, włączyły się szpitale psychiatryczne z Elbląga i Fromborka, Poradnie Zdrowia Psychicznego, MOPS, szkoły, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, ERKON, Wydział Społeczny w Elblągu oraz inne organizacje i instytucje działające na rzecz osób z problemami zdrowia psychicznego.
     - Kampania ma na celu zmianę uproszczonego i krzywdzącego postrzegania osób chorych psychicznie, włączenie tych osób do życia w społeczeństwie poprzez pracę, powrót do szkoły i rodziny - wyjaśnia Ludwika Załuska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Elblągu. - Ma na celu również włączenie szczególnie rodziny, jako partnera w leczeniu.
     Na Placu Kazimierza Jagiellończyka prezentowały się ośrodki i instytucje pomagające osobom chorym psychicznie, były występy zespołów artystycznych i tanecznych „Taukers” i „Promyk”, konkurencje sportowe i atrakcje kulinarne.
     

 


     W poniedziałek 15 września w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej odbyła się konferencja poświęcona pomocy osobom chorym psychicznie i ich rodzinom.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama