UWAGA!

Dziewczyny górą!

Pomagają innym i są wzorem do naśladowania. W Elblągu uroczyście podsumowano lokalną edycję Samorządowego Konkursu ,,Ośmiu Wspaniałych”.

Konkurs jest adresowany do młodych ludzi, którzy podejmują działania na rzecz swojego środowiska, zachęca do tego rówieśników lub aktywnie przeciwdziałają uzależnieniom wśród młodzieży. Podobnie, jak rok temu i tym razem laureatami elbląskiego etapu zostały same dziewczęta: uczennice IV i V Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych: Aneta Adamczyk, Emilia Filckowska, Sandra Jesionka, Dorota Malinowska, Anna Nowacka, Katarzyna Popławska, Marta Syrocka i Paulina Zielmanowicz.
     - Jak zawsze, braliśmy pod uwagę, ile lat dana osoba działa charytatywnie, jaką funkcję pełni w życiu swoich podopiecznych i jak różnorodna jest jej działalność - mówi Anna Korzeniowska, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego i członek komisji konkursowej. - Laureatki od kilku lat pracują na rzecz potrzebujących, a jednocześnie są bardzo aktywne w swoich szkołach i bardzo dobrze się uczą.
     Z grona elbląskich Ośmiu Wspaniałych do etapu ogólnopolskiego przeszła Marta Syrocka, maturzystka z V Liceum. Marta od kilku lat opiekuje się niepełnosprawną intelektualnie Emilką.
     - Praca z dziećmi uczy odpowiedzialności i daje wiele satysfakcji. Jeśli raz się jej spróbuje, później trudno zrezygnować - wyznaje Marta.
     Krajowy finał konkursu odbędzie się w czerwcu w Częstochowie.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama