UWAGA!

Edukacyjny festyn na Kalbarze

 Elbląg, Edukacyjny festyn na Kalbarze
Fot. MOSiR

Tegoroczny festyn z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy zachwycił wszystkich obecnych na torze Kalbar. Dopisała nie tylko znakomita frekwencja, ale także wakacyjna pogoda, która wręcz zapraszała do wyjścia z domów i wzięcia udziału w zabawie. Zobacz zdjęcia.

Festyn wystartował punktualnie o 16 i od samego początku oglądaliśmy tworzące się kolejki do punktów z bezpłatnymi atrakcjami. 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie wchodzący w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zameldował się ze stanowiskiem z paintballem, co cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych. Nasi Partnerzy przygotowali także atrakcyjny tor przeszkód oraz strefę zabaw.

Dzięki obecności firmy WAITW mieszkańcy mogli wypróbować jazdy na elektrycznych rowerach i gokartach, a także skorzystać ze strefy Gaming Room, gdzie czekały konsole do gier. Nie zabrakło także miejsca na strefę gastronomiczną z przepysznymi kolbami kukurydzy, popcornem oraz potrawami z grilla. Na festynie pojawiło się także Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych EPT z pokazami eksperymentów naukowych, dzięki czemu uczestnicy mogli poznać tajniki chemii. Szczególnie dużą uwagę dzieci przykuło tutaj urządzenie do pomiaru siły głosu.

W centrum toru, na boisku do piłki nożnej, trwały rozgrywki bubble football, a więc odmiany piłki nożnej polegającej na poruszaniu się w nadmuchanej bańce. Na fanów piłki czekał także stół do teqball’a, na który zawitali później nasi sąsiedzi z ul. Agrykola, a więc piłkarze Olimpii Elbląg.

Dzień Bezpiecznego Kierowcy nie mógł odbyć się bez obecności służb Policji, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego. Dzięki nim uczestnicy mogli wysłuchać wykładów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, obejrzeć wnętrze pojazdu policyjnego i ratowniczego, wziąć udział w grze planszowej utrzymanej w tematyce festynu, zasiąść w symulatorze zderzeń, sprawdzić swoją sprawność na rowerowym torze przeszkód oraz przejść po linie z założonymi alkogoglami. Oprócz powyższych atrakcji na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie oraz słodkie upominki.

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych imprezach, organizowanych w ramach programu Wakacje z MOSiR-em.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • szkoda ze kulki do paintballa skończyły się już o godzinie 17.00.Widocznie organizatorzy nie przewidzieli, że przyjdzie więcej niż 10 osób. jak zwykle zresztą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  generałWróbel(2022-07-26)
 • Ojej, kuleczek zabrakło... Zapomniałeś tylko dodać, że pewnie Twoja pociecha obskoczyła wszystkie inne atrakcje, za które normalnie buli się grubą kasę, a na festynie były za darmoszkę. No chyba, że sam chciałeś postrzelać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Machupichcę(2022-07-26)
 • Gdyby dorośli nie pchali się do strzelania, to kulek starczyłoby dla dzieci jeszcze na kolejną godzinę.
 • Kuleczek zabrakło, bidulek. Festyn nieudany. Zapomniał tylko dodać, że pewnie dziecko intensywnie korzystało ze wszystkich możliwych atrakcji, za które normalnie płaci się grubą kasę, a tu były za free. No chyba, że sam chciał postrzelać...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Machupichcę(2022-07-26)
Reklama