UWAGA!

Efekt był niesamowity

 Elbląg, Efekt był niesamowity

Widownia nagrodziła młodych artystów owacją na stojąco, a najczęściej pojawiającymi się słowami na widowni były: beautiful, exscellent (to goście zagraniczni), wspaniałe, prześliczne (rodzice, goście). I to naprawdę było niesamowite. 200 uczniów pod kierunkiem instruktorów przygotowało w grupach dwudziestoosobowych dziesięć tańców. Ambitna i różnorodna muzyka, ciekawa, dopracowana w każdym szczególe scenografia, przemyślana choreografia i te niesamowite kostiumy, które wspólnie z uczniami uszyły dwie nauczycielki. Zobacz fotoreportaż.

W ubiegłym tygodniu z okazji przyjazdu do Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie nauczycieli z Norwegii, Grecji, Anglii i Włoch w Braniewskim Centrum Kultury uczniowie i nauczyciele „szóstki” wystawili widowisko teatralno-muzyczne ukazujące zmagania dwóch żywiołów: odchodzącej zimy i następującej po niej wiosny.
       Ten projekt doskonale wpisuje się w mądre i nowoczesne myślenie o edukacji. Najważniejsze by, jak mówi Marian Klukowski, dyrektor szkoły i animator wielu przedsięwzięć, każdy uczeń osiągnął sukces. I tego dnia 200 młodych ludzi poczuło smak sukcesu. Zrozumieli coś, co może stać się bezcenną nauką – jeżeli się tylko chce i włoży się w realizację celu pracę i zaangażowanie, to efekt może być niewyobrażalny. To się udało dzięki zaangażowaniu dyrektora (na marginesie – autora własnoręcznie wyrzeźbionych statuetek dla zagranicznych gości) i kadry tej szkoły.
       O projekcie mówi Renata Pisarska-Giecewicz, jego koordynatorka: – Szkoła Podstawowa nr 6 w Braniewie realizowała projekt pn. „WWW – Wielkie Wiosenne Wariacje” w ramach Działania 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Dzięki jego realizacji uczniowie uczestniczyli w pozalekcyjnych zajęciach i rozwijali swoje umiejętności teatralne, plastyczne, polonistyczne, informatyczne, muzyczne, taneczne i manualne.
       20 uczniów zdobyło wiedzę na temat techniki witrażu. Powstało 20 przepięknych prac plastycznych ilustrujących polskie wierzenia ludowe. Zajęcia prowadziła Elżbieta Rydzewska, a efektem tych zajęć jest kalendarz.
       40 uczniów poznało tajniki kroju, fastrygi, szycia, doszywania aplikacji i uszyło, pod okiem instruktorów, 200 strojów dla aktorów finałowego widowiska. Zajęcia prowadziły Iwona Kurdziuk i Elżbieta Zabiełło-Olszewska.
       Warsztaty scenograficzne to drugie, ze względu na liczbę uczestników, warsztaty. 100 dzieci, kształtując bądź usprawniając swoje zdolności manualne, przygotowało dekorację do widowiska. Zajęcia prowadziły Barbara Beksa i Monika Olszowy.
       15 uczniów doskonaliło umiejętności językowe, stylistyczne i gramatyczne, redagując gazetkę tematyczną, artykuły do prasy lokalnej i telewizji o realizowanym projekcie. Zajęcia prowadziła Marta Serocka.
       W ramach tych warsztatów odbywały się również zajęcia informatyczne. 20 uczniów nabyło praktycznych umiejętności dokumentowania i filmowania. Na zajęciach uczyli się też przetwarzać fotografię cyfrową, drukowali zdjęcia, umieszczali informacje na stronie internetowej oraz przygotowywali prezentację podsumowującą działania projektowe. Zajęcia prowadziła Krystyna Orlicka.
       Swoje umiejętności teatralne i taneczne poszerzyło 200 uczniów. Dzieci, pod kierunkiem instruktorów, przygotowały w grupach 20-osobowych dziesięć tańców, które mogliśmy podziwiać podczas finałowego występu. Warsztaty prowadziły Ewa Golis, Danuta Kawiecka i Mirosława Wojtczak.
      
      
Renata Pisarska-Giecewicz, MD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • coś wspaniałego tylko dlaczego trzeba czekać na dofinansowania z unii aby stworzyć tak wspaniałe strojezajęcia dla naszych w końcu dzieci
 • brawo dzieciaki i opiekunowie wszyscy z zamiłowaniem artystycznym liczy się sztuka a nie kibole z boiska
 • zaangażowanie pedagogów ogromne gratulacje z sukcesu i gratulacje dla młodych artystów ślicznie czekamy na jeszcze wasze występy
 • czy w Elblagu nie ma zainteresownia ten program zapewne też są zdolne artystycznie dzieci może brak zdolnych artystycznie pedagogów
 • Oglądając zdjęcia jestem pełna podziwu. .. wyobrażam sobie, jaki był efekt na żywo. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych, a w szczególności dla Pana Klukowskiego. Pokazaliście, co potrafią nasze kochane dzieci i nauczyciele!BRAWO!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BYŁA BRANIEWIANKA(2010-06-01)
Reklama